Sari la conținut

Un Duster de Pitesti


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Chiar daca sunt de mult timp membru al forumului, iar dusterul l-am cumparat din mai 2010 (cred ca printre primele 4x4 livrate), nu i-am facut topic de prezentare pana acum. E vorba de un 1,5 dci

Am cumparat "bridele" de adaptare de la niste baieti din Timisoara. Parca se numesc RDA group. Eu am adaptat doar airbag-urile de duster pe scaunele de haudi. Initial am vrut sa folosesc niste sc

La modificari am uitat sa mentionez: 16. Incalzire scaune luata de pe ebay pt scaune fata si incalzire de origine (cea de montat in scaunele fata) pentru bancheta 17. Temporizare stergatoare

Posted Images

Brida aia are gaura mare si se poate misca, la mine s-a montat fara probleme si este luat tot de la aia de prin Harghita, poate difera de la Ph1 la Ph2.Eu l-am luat de la Emag la reducere cu 155 de lei.

image.thumb.png.fae8452eaf082589ffe27a4926260d19.pngimage.thumb.png.6cb85c0389267921f2fdf390dc1406f7.png

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Consola este pentru stocare, in plus am montat in ea 2 prize (una pentru camera si una pentru statie sau detector in functie de ce o sa pun). 

Scaunele sunt mai mult mai bune decat cele originale, dar nu sunt perfecte avand sezutul mai tare. Sa le vad pe cele de Duster 2 cum se comporta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 saptamani am montat si amortizoarele cu talerul inaltat de la Mudster, pe cele galbene cu lift de +2 cm pe baza Bilstein B6. 

Comportamentul masinii este net superior fata de amortizoarele Bilstein B4 pe care le aveam pe masina. Iar masina momentan nu e asa inconfortabila cum spuneau niste colegi care si-au mai montat aceste amortizoare. Astept sa vad cu o sa evolueze pe drumuri de tara.

IMG_20180210_190246.jpg

IMG_20180211_150639.jpg

IMG_20180210_190259.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...

Azi mi-am schimbat anvelopele de vară : am trecut la Michelin primacy 3 102V. 

In nici 20 km mi-a scăzut consumul mediu (care era pe 500 km) cu 0,1 l, iar la frânare mi se pare că oprește mai repede. Oricum sunt încântat de achiziție.

Mă gândesc acum ce anvelope de iarnă să cumpăr. Oscilez intre:

- Michelin alpin A5

- Dunlop winter sport 5

- conti ts850 P suv

- nokian wr d4

Păreri?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...