Sari la conținut

Postări Recomandate

Cautand ceva pe net am dat intamplator peste un manual de Renault Duster care prezinta si optiunea de parbriz incalzit. Ar fi foarte util asa ceva. Stie careva mai multe? Unde s-ar putea gasi, ce modificari ar fi necesare? In manual, comanda este data din butonul de dezghetare al lunetei si oglinzilor retrovizoare.

post-1252-0-05542700-1485597759_thumb.jpg

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, mai mult ca sigur parbrizul are ceva rezistente de incalzire cum are luneta, dar nu le are orizontale le are doar cumva pe margine, cred ca am vazut la un Renault Laguna.Modifcari necesare, pai automat alt parbriz dupa care urmeaza partea de conectare a cablajului.De curiozitate se poate incerca cautarea pe net a unui parbriz de Renault Duster sa vedem ce pret are.Posibil ca pretul sa fie destul de mare cu tot cu montaj si nejustificabil.

Editat de Caphonne

Partajează acest post

Link spre post

Ce rear? Scrie clar: "rear windscreen, electric rear-view mirrors and the windscreen"

@Caphonne: am cautat parbriz incalzit pe net, dar fara succes.

Editat de alexis

Partajează acest post

Link spre post

Renault Duster de Rusia este o poza in link cu bordul, daca dai zoom se vede acel buton.Trebuie sapat bine pe net, o serie de caroseie si cautat parbrizul intr-un program.

http://www.autoevolution.com/news/updated-2015-renault-duster-receives-new-engines-in-russia-photo-gallery-97138.html

Editat de Caphonne

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta