Sari la conținut

Bfg Urban Terrain T/a


Postări Recomandate

Mare pacat ca te-ai infipt sa te dai cu reesapate pentru off (si sper ca nici n-ai dat mai mult de 270 ron/buc)... Ai maximul dezavantaj de a folosi anvelope grele in teren greu. Asta atrage dupa sine mari probleme pe zona mecanica, intr-un timp destul de scurt..

Editat de danielcojocar
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 58
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am dat doar un exemplu o asa zis comparatie, e bine sa dam exemple clare cu ce avem fiecare.Eu neavand 4x4 m-am gandit ca nu o sa ajung prin zone cu zapada sau gheata prea des iar daca e sa fie pun la

Nu, pana la urma am luat Nokian Weatherproof SUV.

Scuze, Insa Turbo Dakar sunt MT-uri, am confundat cu AT-urile lor.

Posted Images

  • 9 months later...

Pana la urma a folosit cineva cauciucurile care dau titlul topicului? Pe mine ma roade sa iau niste 235/60 pe post de cauciucuri de vara. Nu stiu daca incap, dar si mai important, nu reusesc sa gasesc date depre greutatea lor. Daca erau un model mondial, gaseam imediat informatii la cei de la Tire Rack, dar altfel cred ca tre sa ma opresc la un dealer, sa am noroc sa le aiba pe stoc si sa ma rog de el sa puna unul pe un cantar. Astia de la BFG Romania nu rasund la email, evident :(

Ideea e ca le-as testa in teren si daca sunt decente acolo si mult mai usoare decat cele aproape 16kg ale AT-urilor, as face schimbul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...