Sari la conținut

Viteza maxima Dacia Duster


Postări Recomandate

Asa cum este, privind prin prisma masinilor care le-am avut (condus), eu zic ca este o masina super ok la un pret super ok (un pic cam mare) :-). Eu sunt super incantat si raman la aceasta parere.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 155
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

sincer   Cine a cumparat Duster-ul dintre cei 2 mii si ceva de memebrii de forum cu primul gand de masina de curse??? Sa-si ridice mana ... aaaa ... adica sa scrie, na.   Nu vreau sa jignesc pe

188Km/h e viteza reală dată de ABS iar TdB-ul mai pune 4km/h indiferent că mergi cu 10km/h sau 210km/h. Medianav-ul nu dă și nu afișează nicio viteză. Oricum interesant să mergi cu 188Km/h ș

hai ca am reusit eu sa mut si pe consumul instantaneu:

Posted Images

Cum reusiti sa mergeti cu vitezele astea? Aveti casti antifonice, dopuri in urechi? La mine la 120 deja e cam mare zgomotul. Sau aplicati chestia cu "da muzica mai tare" ? La 170 cred ca suna ca un avion cu reactie.

viteza de croaziera 140-150km/h => motorul aproape la maxim + instalatia audio originala la maxim :)

170km/h nu prea atinge si trebuie spatiu...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa mai vii de acasa,credeam ca am eu ceva :) la sistemul auditiv, sunt total de acord cu instalatia audio, decat motorul, aerul, caramida, mai bine muzica la max, sau aproape. Oricum la viteza aia se mai aud si niste zgomote mai mult sau mai putin feminine, referitoare la abilitatile mele de pilot de formula 1/2. De pe bancheta din partea dreapta :angel:.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa mai vii de acasa,credeam ca am eu ceva :) la sistemul auditiv, sunt total de acord cu instalatia audio, decat motorul, aerul, caramida, mai bine muzica la max, sau aproape. Oricum la viteza aia se mai aud si niste zgomote mai mult sau mai putin feminine, referitoare la abilitatile mele de pilot de formula 1/2. De pe bancheta din partea dreapta :angel:.

Vezi de ce ii fac eu proba singur?Prefer sa aud vocea feminina din difuzoare decat de pe bancheta.

Am mai facut o proba. Am ajuns la 180Km/h dar acum fara AC. Mai mult nu cred ca vrea

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Eu am reușit sa verific cu GPS-ul 176km/h ( viteza reala). Pe bord arată cam 182km/h. Desi era o portiune de autostrada in relativa coborare, nici cum nu a vrut mai mult. Poate cu vânt din spate... desi la 176/h ai senzatia ca pune frana singura, din cauza limitarii electronice care cam taie injectia.

De urcat, urca bine pana la cam 160, după care se chinuie. E adevărat ca veneam din vacanța cu bagaje, plus ca am si farurile aditionale si antena CB montate pe bara transversala, deci poate si de acolo chinuiala.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

maxim am prins 175km/h pe bord, modulul 4x2, 2 persoane in masina pe A3:)

nu am prin numai de 2 ori dar mi mila de ea sa o fortez asa pentru ca totusi e noua si e a mea.....plus ca e SUV, nu masina sport, deci nu e facuta a fuga foarte tare:)

oricum 4x4-le ii baza la Dusterut, nu viteza...am avut de ales intre Duster sau Opel Astra 2010, dar nu regret:)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

174 km/h - Austria sau Germania, n-am incercat mai sus, cu toate ca impresia mea e ca s-ar fi dus probabil spre 180 - sincer mi-a fost tarseala pe de-o parte si mila de ea pe de alta parte, ca sa nu mai pomenesc de radare, chiar am umflat unu' in Austria pe unul din "DN"-urile lor, restrictie 70, eu cam 90 - n-am primit inca nicio "scrisorica" acasa... :flowers:

post-1243-0-62382600-1346198970_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...