ambvision

Activare inchidere automata usi la plecarea de pe loc

Postări Recomandate

Am vazut ca sunt utilizatori care nu stiu de aceasta optiune, sau ca in manuale mai vechi nu apare, asa ca mai jos am pus pagina din manualul de utilizare care descrie operatia de activare/dezactivare.

Dupa blocarea usilor, daca se deschide o usa, sistemul de va debloca pe toate.

post-2775-0-56842500-1407428873_thumb.jpg

In plus fata de ce scrie acolo, stiu ca operatia trebuie facuta cu usile inchise, daca e facuta cu o usa deschisa masina va bloca usile dupa ce se inchide ultima usa, operatie utila in cazul pierderii cheilor sau a unei probleme la telecomanda.

Editat de ambvision
  • Îmi place 3

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca sunt utilizatori care nu stiu de aceasta optiune, sau ca in manuale mai vechi nu apare, asa ca mai jos am pus pagina din manualul de utilizare care descrie operatia de activare/dezactivare.

Dupa blocarea usilor, daca se deschide o usa, sistemul de va debloca pe toate.

post-2775-0-56842500-1407428873_thumb.jpg

In plus fata de ce scrie acolo, stiu ca operatia trebuie facuta cu usile inchise, daca e facuta cu o usa deschisa masina va bloca usile dupa ce se inchide ultima usa, operatie utila in cazul pierderii cheilor sau a unei probleme la telecomanda.

La tine functioneaza?

Partajează acest post

Link spre post

Dacă există montată o alarmă, sunt mari șanse să nu funcționeze „ca la carte”…

Partajează acest post

Link spre post

Da, functioneaza si sunt chiar multumit, la logan aveam optiunea asta dar nu se mai deschideau automat usile, aici e perfect.

Ai facut exact ca in procedura? Tine apasat mai mult de 5 secunde, pana cand auzi beep-ul.

Editat de ambvision

Partajează acest post

Link spre post

Eu am alarma si inchiderea automata functioneaza perfect.

Completare la ceea ce a spus @ambvision: usile se deblocheaza (toate) doar daca deschizi una din usile din fata (cele din spate raman blocate fie pana cand apesi pe butonul de deblocare din bord, fie pana deschizi una din usile din fata).

Partajează acest post

Link spre post

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.