Sari la conținut

Noua Dacia Duster facelift - comenzi, modalitati de plata, durata livrare


Postări Recomandate

Nimic nou din pacate... Am trimis mail la VC acum ceva timp si mi-au spus ca termenul de livrare e intre 20 ianuarie - 5 februarie si ca sa tin legatura cu dealer-ul in perioada aia ca sa-mi comunice termenul exact.

Oricum, printr-o cunostinta am reusit sa iau legatura cu cineva de la desfacere de la Pitesti. Mi-a cerut VIN-ul si mi-a spus ca masina intra in fabricatie in saptamana 51 (adica sapt viitoare). Acuma nu stiu de ce ar dura asa mult sa mi-o trimita, ca ma gandesc ca iese din fabricatie tot in saptamana (daca nu chiar ziua) in care intra.

Dureaza pana la 2 saptamani sa ti-o livreze (dupa ce a fost fabricata). Dat fiind faptul ca prinzi sarbatorile, e plauzibil termenul de 20 ianuarie-5 februarie.

Dar iti dau 2 sfaturi:

1. Suna in fiecare zi de luni (suna, nu trimite mail) la Vocea Clientului si intreaba daca s-a fabricat masina.

2. Imediat ce afli ca masina a fost fabricata vorbeste cu dealer-ul si achit-o integral. Masinile achitate integral au prioritate la livrare. Asa am facut eu si astia de la Dacia au dat jos de pe trailer o masina programata pentru livrare (dar care nu era achitata integral) si au pus-o pe a mea. Una peste alta, din ziua fabricarii si pana in ziua livrarii au trecut 4 zile (la mine). Asta cu prioritate la livrare pentru masinile achitate integral e 100% valabila (m-au si intrebat astia de la Vocea Clientului daca masina e achitata integral cand am sunat sa intreb daca au expediat-o).

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 372
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Na pana la urma pe miercuri dupamasa s-a reusit sa se rezolve toate hartiile si nr. provizorii. Iar azi dimineata m-am prezentat la dealer. Acum deja masinuta se odihneste in garaj, dupa 370 km parcur

Acum 10 zile am ridicat si eu masina, Duster 4x4 dci 110 Gris Comete Laureate cu optiunea scaune incalzite. Dupa 1000 de km, pot spune urmatoarele: - radio-ul masinii merge foarte bine, inclusiv hand

De luni 17-02-2014 inca un dusterist pe plaiurile mioritice,am amanat postare in ideea sa vin si cu ceva impresii.Circul foarte mult in oras si parca ma doare inima sa o chinui.M-am folosit tot de sce

Posted Images

Cat costa o declaratie notariala din acel tip?

In declaratie e si seria voucherului RABLA ? Sau poti da acea declaratie inainte de a cumpara voucherul? Nu prea mi-e clar ce anume e in acea declaratie...

 

Multumim si pentru trick-ul cu plata integrala.

 

Cat despre fabricatie, am inteles ca dureaza de obicei cam 7-10 zile... Neasteptat de mult, as zice eu...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre fabricatie, am inteles ca dureaza de obicei cam 7-10 zile... Neasteptat de mult, as zice eu...

Asa de mult? De unde ai auzit asta?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa o declaratie notariala din acel tip?

In declaratie e si seria voucherului RABLA ? Sau poti da acea declaratie inainte de a cumpara voucherul? Nu prea mi-e clar ce anume e in acea declaratie...

 

Multumim si pentru trick-ul cu plata integrala.

 

Cat despre fabricatie, am inteles ca dureaza de obicei cam 7-10 zile... Neasteptat de mult, as zice eu...

Declaratia notariala costa in medie 50 RON (depinde de notar, la unii e mai mult, la altii mai putin) si e standard (iti da dealer-ul modelul, trebuie doar sa treci datele tale personale).

In declaratie nu este trecuta seria voucher-ului si nu e nevoie de el inainte de a cumpara voucher-ul ci inainte ca dealer-ul sa-l valideze (pentru validare e nevoie de un dosar care sa cuprinda, pe langa actele de casare, declaratia asta notariala si certificatul de atestare fiscala - astea doua sunt singurele acte necesare din partea celui care utilizeaza voucher-ul).

Masina se fabrica intr-o singura zi :) dureaza pana intra in fabricatie si dupa aia pana ti-o livreaza.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o dacie veche pe care am vrut s-o folosesc pentru a obtine un tichet si a-l da pentru Duster, dar din pacate mi s-a spus ca nu se poate atata timp cat masina nu exista fizic inca (nu e produsa). Totusi din cate am citit, tichetele care le-au scos acuma pe ultima suta de metri sunt valabile pana pe 23 decembrie. Teoretic daca masina intra in productie saptamana viitoare si e gata intr-o zi, in principiu as mai avea timp sa dau vechea dacie, sa iau un tichet si sa-l dau pentru Duster. Problema e cum pot sa aflu ziua cand o sa fie gata masina? Sa sun in fiecare zi la VC sa-i intreb daca e gata? :hyper: Oare reusesc intr-o singura zi sa dau rabla, sa iau tichetul si sa obtin toate actele? E nebunie ce vreau eu, dar parca pentru 1500 euro merita incercat...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...