quarelin
Members-
Număr conținut
313 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
3
Orice postat de quarelin
-
Vand Becuri Osram H1 Night Breaker
topic a răspuns la quarelin PLANETARA în Bursa auto - vinde / cumpara aici!
nici să nu ai ... eu am luat mașina de vreo 2 luni și deja a... murit un bec pe faza scurtă ( osram - nu știu de când era pe mașină ) m-am hotărât să le schimb pe toate 4 ( H1 + H7 ) cu H7 a mers ușor ( 5 min. schimbate amândouă ) cu H1 a fost poveste...; nu reușeam să scot becul din papuc...cu puțină răbdare și sprijin din partea unor colegi ( vsebas și killer82 - cărora le mulțumesc încă odată ) am descoperit ce se întâmpla și am rezolvat problema ( papucul se bloca într-un punct pe soclul becului ) așa că cine mai întâmpină greutăți la scoaterea becurilor să pună mâna pe o șurubelniță -
Vand Becuri Osram H1 Night Breaker
topic a răspuns la quarelin PLANETARA în Bursa auto - vinde / cumpara aici!
H1 - faza lungă H7 - fază scurtă becuri duster.doc -
ISZY56 scuze, dar nu îmi băusem laptele ... stimă!
-
Salut, Aveti idee ce ar putea pocni in urmatoarele conditii: Uneori cand virez la maxim ( sau pe aproape, deci nu fortez...) la plecarea de pe loc ( mai des la parcare laterala/ spate..) Daca nu ma insel de la ultima pocnitura nici nu mai e " centrat " volanul ( are o mica abatere spre dreapta - adica daca tin volanul perfect drept masina are o usoara tendinta de a merge spre stanga...) Pocnitura este ca de ... plastic ( infundat) Banuiesc ceva pe la directie... Nu e deranjant, aproape insesizabila devierea dar ... ceva este sigur in neregula asa ca va intreb - pana ajung la un mec
-
ce bine ar fi dacă toți colegii de pe ar fi săritori ca vsebas sau killer82... ( sau dacă unii ar înțelege că decât să răspunzi cu ironie la o solicitare de ajutor ...mai bine te abții...) mai suntem și noi - ăștia mai ...afoni - pe lume, și cred că urile pentru asta sunt făcute ( pentru a ne ajuta ) deci, mulțumiri colegilor vsebas și killer82 pentru sfaturi! era problema pe care a descris-o vsebas ( papucul bloca soclul becului într-un punct - s-a rezolvat cu o șurubelniță ) stimă!
-
reclamă?
-
corect.. dar nu vrea să iasă din papuc... crede-mă că am scos cablul cu tot cu bec cât mai mult afară ca să am poziție să apuc cu o mână papucul și cu cealaltă becul și tot nu vrea să iasă... doar nu este primul bec pe care-l schimb... stimă!
-
normal că mă refeream la mufa aia tip mamă....( papuc...) că doar nu era legat cablul de bec... nu iese oricât am tras de bec...( s-a lungit becul ...de atâta tras... ) de aceea am cerut ajutorul aici... poate că au vreo șmecherie ... e prima dată când pățesc așa ...( și am schimbat câteva becuri până acum, pe diverse mașini) stimă!
-
salut, cum scot becul fază lungă de pe cablu? din far l-am scos dar nu reușesc să-l scot de pe cablu ... mulțumesc! stimă!
-
salut, cum scot becul fază lungă de pe cablul de alimentare ( din mufa mamă ...) din far l-am scos dar de pe cablul de alimentare nu iese... mulțumesc! stimă!
-
MikePop, mulțumesc! stimă!
-
Culmea este că de obicei cam ăsta era consumul ( ce - mi dă CB ul...) Cum se resetează? Selectez consumul din maneta ștergător parbriz și apoi apăs pe butonul negru din bord? Ai văzut poza cu ... covorasul ? Merci!
-
Stan pățitul... Dacă până acum CB arăta cam aceeași valoare cu ce puneam plin/ plin ... ieri am rămas fără cuvinte... Adică: consum pe CB - 9.3% consum plin/ plin - 12% Alimentat la același peco, prin aceeasi metodă ( când se opreste singura pompa nu mai insist...) Intrebare de baraj : Sa fi fost masluita pompa??? De ce zic asta... Pentru ca la celelalte 2 pompe apropiate era pus un jalon...; adică te cam ghidau către acea pompă... Până la urmåtoarea alimentare stau cu această dilemå...; a crescut consumul sau am fost ... furat??? ( sincer prefer a doua varian
-
sunt făcute în magazin eu nu am mai cumpărat ( și, acum, parcă îmi pare rău... - era bun de rezervă ) stimă!
-
covor portbagaj : am găsit azi în dedeman covor portbagaj dimensiuni 90/100 preț - 38 ron fab. Italia arată mai bine decât ce am eu ( made in Poland - pe care am dat 80 ron ) nu are exact forma portbagajului - este un dreptunghi - dar zic că merită! stimă!
-
întrebare ...de baraj : - se poate vedea consumul instant ( în mers ) ? - că eu nu văd la al meu ...( PH1 - 2011 1.6 16 V) stimă!
-
- A/T de la BFGoodrich merg bine iarna ? ( pe zăpadă? ) - oare se rod mai repede pe asfalt ( merg mai tot timpul pe asfalt, ieșiri ocazionale offroad...) - adică ar putea fi ținute pe mașină pe tot timpul anului - să nu tot schimb iarnă / vară ? - să fie un compromis ok ... să nu le tot schimb în funcție de sezon / teren ( on / off )? stimă!
-
dacă știam mă uitam și eu după el...( am fost ieri prin sellgros...) - dar oare o fi la fel de bun cu ce știai? - dai pe bord, plasticele de pe oglinzi, de pe capetele pragurilor sau de sus de pe cupolă? stimă!
- 61 răspunsuri
-
Duster Ph2 2015 - Benzina 1.6 16V K4M Euro 5 4X4
topic a răspuns la quarelin Killer82 în Dusterul meu
SYL40, Killer82 mulțumesc mult ! -
Duster Ph2 2015 - Benzina 1.6 16V K4M Euro 5 4X4
topic a răspuns la quarelin Killer82 în Dusterul meu
SYL40, Killer82, în concluzie recomandați pentru al meu 1.6 16V din 2011 : ELF Evolution SXR 5W30 sau 5W40 corect? LE: killer82 : să înțeleg că eu am același motor - cum ai avut pe megane? dacă da, înseamnă că este un sfat pe verificate și numai bun de urmat! stimă! -
Duster Ph2 2015 - Benzina 1.6 16V K4M Euro 5 4X4
topic a răspuns la quarelin Killer82 în Dusterul meu
mulțumesc! -
Duster Ph2 2015 - Benzina 1.6 16V K4M Euro 5 4X4
topic a răspuns la quarelin Killer82 în Dusterul meu
și eu am aceeași dilemă ... 5W30 sau 5W40 ? de aceea am apelat la sfatul vostru ... stimă! -
SYL40 mulțumesc de răspuns!
-
să înțeleg că uleiul cu RN0710 este ok pt benzinarele duster ? ( pentru cel de 1.6 16V din 2011 ?) acest cod RN0710 se găsește scris pe bidonul de ulei ? mulțumesc!
