Sari la conținut

Duster 2021 1.0 tce gpl Avantaj


Postări Recomandate

Salut , am Dusterul din2021 iar pana acum am fost chiar destul de des in service cu mașina in 38 mii km, sunt la al 4 set de chedere uși , ușile fata sunt revopsite la îmbinare unde freacă pe cheder de 3 ori, pedalierul cu frâna a cedat… are joc imens lateral iar frâna pocnește ,scaunul șofer scârțâie ca o căruță ….singurul lucru bun e consumul, si motorul care e cat de cat ok… dar nu as mai alege aceasta mașina….poate exagerez dar asemenea probleme sunt aiurea…. Am uitat de hill holder care funcționează intermitent… …măcar aerul condiționat funcționează ok 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Uite asa am decis sa renunt la Duster , masina ca idee a fost buna dar .....e plina de probleme de calitate , incepand cu chederele usi schimbate la fiecare 9 luni , pedala frana care trosnea la apasare si avea joc stanga dreapta 5 cm , sasiu scaun  sofer , rugina toba esapament uriasa (teava aproape desprinsa) .... ce a fost bun la ea a fost sistemul de navigatie , camera de marsarier ,inaltimea la volan , motorul pe gpl a avut un consum foarte bun  (40k am facut cu ea pana cand am renuntat la ea)

 

Am trecut pe X-trail o masina mult mai buna decat Dusterul  in echiparea Tekena si 4x4 diesel.

.Diferenta e uriasa la calitate pacat de Dacia .............Dusterul ar fi putut fi o masina reusita daca ar pune accentul pe calitate la montaj cum pun accentul pe calitate cand fac auditurile la clienti.... 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...