Sari la conținut

3 picaturi de vopsea pt retus? Beige dune e culoarea.


Postări Recomandate

Stima!

Am nevoie de putina vopsea ( 2..3 picaturi) pentru un retus pe cantul usii. Am vazut ca e un punctulet sarit ( se vede alb).

 

Idei va rog?

Sau ce solutie de retusare recomandati pentru ca n-as vrea sa ma trezesc cu rugina.

 

Va multumesc,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de la emag, dar pe visiniu la Logan - aveam o zgarietura urata si am retusat cu kit-ul - culoarea e identica cu a masinii.

Asa ceva cred ca iti trebuie: https://www.emag.ro/kit-retus-vopsea-original-renault-dacia-hnp-bej-dune-beige-58215363207/pd/DPLLSBMBM/?X-Search-Id=b0077c2b167723a71934&X-Product-Id=56476708&X-Search-Page=1&X-Search-Position=25&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

dar verifica si codul de vopsea (HNP e pentru asta din link) sa fie identic cu ce scrie pe usa sau pe stalp.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, PufarinaUcigasa a spus:

Sau mergi în orice reprezentanța/service Dacia și le ceri kit de retuș pe culoarea dorită. Acolo sigur găsești culoarea corectă

da dar e pacat de tot kitul ala . l-a luat un amic si dupa 4 picaturi folosite l-a stocat si intr-o luna era uscat

de asta am mentionat de nr de picaturi, in ideea ca poate am noroc de o varianta mai "mica".

 

Multumesc frumos @all

Acum 1 oră, jelly a spus:

In targul Vitan sunt baietii care iti prepara vopseaua pe loc, doar sa-i spui codul pe care il gasesti pe montantul B de pe partea dreapta. 35 lei recipientul care arata ca un marker. Bafta!

cred ca asta e varianta castigatoare, multumesc

ai o recomandare de "baieti" ca s multi pe acolo te rog?

si 2..montantul este ..care /unde ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa este sunt mai multi. Eu am facut si am fost super multumit pe al 2 lea rand unde sunt cei cu piesele, randul cu gardul care este spre fostul Carrefour. Magazinul se afla pe la mijlocul culoarului. E un baiat super de treaba acolo. Vopseaua o am de 1 an de zile si nu s-a uscat. Montantul B, este stalpul de la jumatatea masinii. La baza stalpului este un abtibild unde printre altele scrie si codul culorii.  Bafta!

WhatsApp Image 2021-08-18 at 09.44.59.jpeg

  • Like 1
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, foxbat a spus:

da dar e pacat de tot kitul ala . l-a luat un amic si dupa 4 picaturi folosite l-a stocat si intr-o luna era uscat

de asta am mentionat de nr de picaturi, in ideea ca poate am noroc de o varianta mai "mica".

Habar n-am cum l-a pastrat amicul tau, dar la mine dupa 1 an de la folosire inca e ok. Iti garantez

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@foxbat codul pentru culoarea noastră este HNP. Te ajut eu cu vopseaua daca ajungi prin Timisoara. Am folosit-o chiar azi.😂 E inca ok dupa un an si 3 luni. 

Dacă te hotărăști sa o achiziționezi, la reprezentanta a fost 60 ron parca.

 

20210818_233731.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
    • in curand vinzi cu tot cu Duster Mi-am facut socotelile -raman doar la bare, cutia nu mi intra deloc in buget .  Daca cineva vrea cutia..raman in cursa:)Daca nu - spor la vanzare!
    • Cum ai vrea sa apară in anunț? Ceva mai concis. 
    • Buna ziua! As dori sa modific anuntul pentru ca nu prea gasesc bare transversale care si fie compatibile cu trpa panoramica de la Bigtser. Prin urmare am de vanzare si o cutie Thule cu setul de genti aferent: 1 x Set de genti Thule GoPack 8006 pentru cutiile portbagaj (Cod pachet: TA8006)       1 x Thule WingBar Edge gri - TA9581 (Cod pachet: TA9581)       1 x Cutie portbagaj Thule Force XT L Negru Mat (Cod pachet: TA6357)   Cutia folosita doar de cateva ori. Vand doar impreuna pentru 2000 RON tot pacehtul. Nu este negociabil.  
×
×
  • Creează nouă...