Sari la conținut

Postări Recomandate

Pana o sa apara noile modele din septembrie, sigur nu o sa mai fie disponibil programul rabla.

Oare modelele ce apar acum pe site si sunt ultimele pe stoc, sunt produse in 2021?

Maine o sa merg la reprezentanta sa vad ce oferte actuale mai au prin programul rabla. Imi place modelul, diferente mari intre el si facelift nu prea vad.

:)

Modelul care m.ar interesa ar fi BlueLine serie limitata cu ceva dotari suplimentare

La echipamentele standard pe model apare simplu Aer conditionat.

La dotari suplimentare apare cu ...Aer conditionat automat. Oare o sa fie cu reglare automata pe grade  ?

Multumesc! :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 44
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Daca ma tine 10 ani fara investiții majore pentru mine e suficient..In primul rand sa nu pierd uleiul in mod misterios!

Depinde ce intelege fiecare prin "in timp". Unii vor ca masina sa-i tina 4-5-6 ani, timp in care aduna 150-200.000 km, iar altii vor sa lase masina mostenire copiilor peste 10-12 ani, eventual cu 500-

La salonul auto de la Bruxelles din acest an a fost prezentat Duster TCe 100 Eco-G. Este TCe ul  de anul trecut cu combustibil mixt benzina si LPG, 100 cai. 170 Nm ( fata de precedent 160 Nm )

Acum 9 ore, nicuadrian13 a spus:

Modelul care m.ar interesa ar fi BlueLine serie limitata cu ceva dotari suplimentare

La echipamentele standard pe model apare simplu Aer conditionat.

La dotari suplimentare apare cu ...Aer conditionat automat. Oare o sa fie cu reglare automata pe grade  ?

Da, BlueLine are AC cu reglare manuala. Și aici ai reglajul temperaturii, însă nu știi ce temperatură ai setată.

La AC automat vezi temperatura setata + multe alte beneficii.

Oricum ar fi, sunt diferențe între ele. Ia opțiunea de automat dacă poți

Link spre post

Am fost azi in reprezentanta. Am cerut detalii despre modelul actual ce mai au pe stoc si au zis ca ei nu se ocupa de asta, trebuie facuta comanda direct pe site, cu avans de 500 de euro.

Legat de facelift nu stiau nimic, doar ca s-ar putea sa apara pe site cu preturi si modele undeva prin luna august, si atunci se poate si comanda.

Programul rabla ii pe terminate, deci nu sunt sanse sa mai achizitionam cu el , noul model.

NU inteleg de ce la noi nu s-au oferit detalii in timp util, mai ales ca pe siteurile din ungaria, franta, germania...apar toate modelele. 

Probabil se doreste sa se termine programul rabla si sa se cumpere cu pretul standard. Am ramas total indecis. :roll:

Link spre post

Am foat miercuri pe joi o plimbare pe Transalpina. Am.intalnit gramada de tiruri cu Dustere noi...astea facelift. Se pare ca strainii au prioritate. Eu l-am comandat in martie pe cel actual dar nu regret. Cu exceptia farurilor restul nu ma impresioneaza. Nici macar culorile. Imi par ciudate. Si eu as fi curios de versiuni si preturi. Unii zic ca abia se livreaza modelele pentru reclama, pentru reprezentante. 

Link spre post

Salut @bbm

La 18.07.2021 la 16:10, bbm a spus:

Eu nu m-as grabi sa dau vina pe agentii de vanzari sau pe dealeri, ca ei lucreaza cu ce primesc de la Dacia. Daca aia le-au spus ca abia la sfarsitul lunii o sa le dea detalii, nu au ce sa faca mai mult dealerii, pot doar sa astepte (ca si noi, de altfel).

Nu ma grabesc deloc, ci mentionez un aspect constatat din punctul de vedere al clientului.
Si eu lucrez in distributia de bunuri si sunt interfata dintre producator si revanzator / clientul final, si stiu ce inseamna o campanie de lansare a unui produs. Dar la fel de bine stiu ca fiecare distribuitor are la producator o persoana de contact la care poate apela in caz de nevoie si poate obtine o serie de informatii - nu ma refer aici la date exacte sau detalii care ar pune in pericol strategia de marketing al companiei, ci unele generale sau aproximative.

Crezi ca daca s-ar apuca sa sune la Dacia pentru fiecare client interesat s-ar schimba cu ceva situatia? Poti fi sigur ca Dacia are o intreaga campanie planificata pentru lansarea asta si totul e gandit cu mult timp inainte, inclusiv cand se dau informatii si preturi in fiecare tara, ce versiuni sunt disponibile in fiecare tara, etc. Nu-si devanseaza ei termenele doar pentru ca au cativa potentiali clienti care intreaba la dealer.

Nu trebuie sa sune pentru fiecare client in parte, este suficient sa sune o singura data, cand vad ca tot mai multi clienti care pun intrebari. Nu suni cand intreaba 1, dar cand vezi ca vine si al 2-lea, si al 3-lea, si al 10-lea, iti misti fundul si pui mana pe telefon si ii pui o intrebare persoanei de contact de la Dacia, "bai, cand incepeti sa oferiti detalii despre modelul X ca intreaba lumea". Astfel cand vine al 11-lea client, poti sa ii zici, o sa avem detalii dupa data de...

Ce m-a mirat / dezamagit e ca nu mi-au cerut datele sa ma puna intr-o lista, ca sa sune cand primesc detaliile. M-as fi asteptat sa fie dornici de clienti si sa inceapa cu cei care si-au exprimat deja interesul, in loc sa astepte sa vina cineva la ei. Dar probabil ca nu duc lipsa de clienti in general (Dacia inca se vinde bine, au generatiile noi de Sandero si Logan de vandut, plus Spring) si atunci isi permit atitudinea asta.

Deci tot la vorba mea ai ajuns, si anume ca pe cei de la reprezentante ii doare in ... de faptul ca sunt clientii interesati de noul model. Ei merg pe principiul, cand va aparea, va aparea, cine-i interesat o sa cumpere oricum, deci de ce sa ma deranjez eu sa dau un telefon.
Ca sa iti dau un exemplu comparativ, am intrebat la Nissan de noul Qashqai, in aceeasi perioada in care am intrebat si la Dacia de Duster-ul facelift. Cei de la Nissan m-au contactat de 3 ori, pe masura ce reuseau sa obtina informatii mai mult sau mai putin oficiale despre data la care va fi disponibil modelul. De la Dacia, niciodata.

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...