Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 558
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

La Duster dec 2022 microfonul se afla deasupra parasolarului  , chiar daca in manual scrie ca e la oglinda ,la oglinda a ramas doar senzorul de temperatura .

Păi tu nu ai avut nici radio (din ce am reținut) de ce ai avea microfon instalat ?!  

Ai mare grijă  cu MN4, nu există ceva aşa simplu ca totalcommader, Recomandarea este să mergi la cineva cunoscut ( sau măcar de încredere ) adică să stie ce are de făcut,... Vorbim de linux, sw 9

Posted Images

Am intrebat de manopera insa mi-a spus ca nu stie pentru ca nu face el normarea dar ca montarea dureaza, dupa estimarile lui, cam 2.5 - 3 ore.

O sa intreb marti, inainte sa comanda camera, cat e manopera... Daca depaseste 3-400 ron cred ca renunt. La peste 800 ron, cu totul, parca nu prea merita.

Va tin la curent.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vă plângeți degeaba.

1. Se poate vedea destul de ușor dacă există sau nu cablare pe Medianav(fără demontare) via CLiP.

2. Când au apărut primele camere retrovizoare pentru medianav pentru familia x98(Clio4 și derivate) prețul era de 250e+tva doar camera.

3. Manoperă: ca să montezi camera ca de fabrică demontezi jumatate de Logan, deci la Duster clar demontezi mai multe.

4. Modalitatea aleasă de Dacia pentru funcționarea camerei e dubioasa: fiind alimentată din marșarier, la decuplarea marșarierului camera nu e alimentată, dar medianavul rămâne "cuplat" pe semnalul video timp de 3-5secunde, în cazul acesta un ecran negru.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@t0rquemada .. Nu ma plang. Pur si simplu, pentru mine personal, raportul beneficii/pret este foarte mic la un pret total de peste 800 ron intrucat privesc aceasta optiune ca pe un gadget distractiv, in nici un caz unul indispensabil.

Editat de cosminium
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu tu te plângi , ci voi în general.(Cum se plângeau unii de lipsa butoanelor de geamuri pe uși la Logan, iar când a ieșit SeriaLimitată10ani e scump domle...)

Între o vizită la service pentru vopsirea/înlocuirea barei datorită unei parcari în condiții "optime" și confortul oferit de o cameră si/sau un set de senzori de parcare, ce alegem?

Comfortul se plătește, acum depinde cât de mult.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak changed the title to Medianav radio dab
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...