Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

Buna ziua

Astazi am facut si eu prima revizie, 

Schimat ulei filtru motorina filtru ulei, filtru aer, filtru habitaclu, cost 827 lei am mai luat extra 1 litru de ulei si 1 litru de antigel trebuia completat 

Am montat aparatori de noroi fata spate,  cost 169lei

Am intrebat de problema cu cb blocat si baiatul de la tester mia spus ca in craiova doar un singur duster sa prezentat pana acum si ca rezolvarea nu a venit inca.

Masina are 12600 km si 3 luni 

Drumuri bune!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da asa trebuie 20000 km sau 1 an dar mergand cu masina pe drumuri de pamant , mai lasand motoru sa mearga pe liber, am decis ca e mai bine sa fiu precaut,

si desi filtru de motorina era curat deoarece am alimentant numai de la acelas distribuitor dar stati diferite. filtrele de aer si cel din habitaclu trebuiau schimbate erau cam negre.

desi este luata pe frima masina este personala si atunci prefer sa am gija de ea , la fel voi proceda si cu celelalte revizi , le voi face mai din timp si la mai putini kilometri decat zic ei .

Drumuri bune! 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Pai daca ai garantie la masina nu e logic s-o faci la reprezentanta si nu la coltul strazii la "Gigel mana de aur"? Dupa ce iese din garantie poti merge unde vrei dar pentru mine garantia este sfanta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am facut si eu prima revizie (filtre+ulei) anul acesta in luna  martie la 17500 km (revizia de 1 an ca n-am facut 20000 km conform cartii service) la Duster EDC E6 si m-a costat 905 lei la reprezentanta Dacia din Giurgiu (EuroCar Giurgiu).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • dust3radmin changed the title to Prima revizie Dacia Duster
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...