Sari la conținut

Postări Recomandate

Aceasta varianta se numeste Adventure in Germania si nuanta de rosu este Rosu Kalahari ! :) . Eu abia astept sa le vad in configurator la noi , as zice ca un 17000-17500 eur o sa fie 4x2 si undeva in jurul sumei de 19k cel 4x4...abia astept. De mult ma uit dupa un 4x4 benzina , as fi vrut si automat, dar fratele Qashqai este mai scump si nu vreau sa dau atat. 

Numai bine, 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 999
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cine a testat 4×4  N.o sa m.ai vrea altceva! Pe mine personal m.a scos din multe probleme 4×4  si Nu voi renunta Niciodata la el! Va dau un exemplu recent in Austria a fost zapada f. Mare si sa v

Am preluat masina astazi in jurul orei 15 si am facut primii 100 de km si e super,  a scos un consum de 5'9 pe ruta craiova bals slatina dus intors.....mergand bara la bara in orasul bals. Multa

UPDATE: Ieri 04.10.2018 am fost sunat ca masina este pe drum inspre dealer si aseara am primit masina. Stresul acordat atat VC-ului cat si a Dealerului a a functionat ca picatura chinezeasca. Pot spun

Posted Images

Cred k o sa fie ok motorul asta de 150 cai , cuplul e langa Diesel 250 Nm e super.  191 kmh  si suta in 10.4 sec, eu zic k e super pentru un Suv din categoria sa  in care poti sa urci la cabana Babele sa bei o cafea si apoi sa te Duci la Constata?

Al meu face 1 an in Aprilie , am 18 mii, Nu m.a dezamagit cu nimic nimic, doar motorina si atat, bineinteles bagat prin padure , sau drumuri de pamant in care si.a facut treaba.

Urmatoarea masina o sa fie tot Duster ?

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sa mai vedem si consumul si fiabilitatea. Eu cred ca nici macar nu o sa se apropie ca si consum de dci, dar o sa vedem poate or fi surprize la capitolul asta

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare băieți. Părerea mea este că măgărușul de 1.2/125 Cp este suficient, și până acum credeți-ma sunt foarte mulțumit de el. Acum fiecare cu părerea lui și preferința lui. La mulți ani! 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Văd că pe noul Kadjar a apărut cutia EDC atât pe motorul diesel cât și pe cel pe benzină. Să sperăm că vor reapărea și pe Duster.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dusteristi! 

Ce se mai aude in privinta noului medianav?

Sunt interesat de achiziționarea unui Duster si am tot vazut dezbatuta aceasta treaba care, spun eu, ar fi un plus pe langa tot ce ofera aceasta masina. 

 

Multumesc! 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
    • in curand vinzi cu tot cu Duster Mi-am facut socotelile -raman doar la bare, cutia nu mi intra deloc in buget .  Daca cineva vrea cutia..raman in cursa:)Daca nu - spor la vanzare!
    • Cum ai vrea sa apară in anunț? Ceva mai concis. 
    • Buna ziua! As dori sa modific anuntul pentru ca nu prea gasesc bare transversale care si fie compatibile cu trpa panoramica de la Bigtser. Prin urmare am de vanzare si o cutie Thule cu setul de genti aferent: 1 x Set de genti Thule GoPack 8006 pentru cutiile portbagaj (Cod pachet: TA8006)       1 x Thule WingBar Edge gri - TA9581 (Cod pachet: TA9581)       1 x Cutie portbagaj Thule Force XT L Negru Mat (Cod pachet: TA6357)   Cutia folosita doar de cateva ori. Vand doar impreuna pentru 2000 RON tot pacehtul. Nu este negociabil.  
×
×
  • Creează nouă...