Sari la conținut

Postări Recomandate

@brioalex, @Zirius, aveti dreptate, eram cu gandul la hardware dar din graba am scris firmware.

Ca sa concluzionam, variantele de mai sus de la Viofo A119 sunt diferite hardware, doar carcasa exterioara e la fel.

@fintex, spune-mi te rog daca nu ai probleme cu bateria daca o lasi in "parking mode"?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A montat cineva camera Viofo pe Duster? Nu-mi dau seama cum ar arata. Ar trebui pusa in spatele oglinzii dar atunci nu este accesibila.

Partajează acest post

Link spre post

Am eu. Este putin spre dreapta si am destul access la a regla oglinda.

Camera nu prea ai ce sa ii faci. Daca vrei sa o scoti culiseaza de pe suport, cardul intr-adevar il accesezi mai greu, dar nu umbli la el zilnic(eu scot camera din suport pentru a scoate cardul). Butoanele iar nu ai de ce sa le apesi zilnic, din stanga sunt accesibile okish, iar din dreapta e chiar usor sa le apesi si sa le vezi.

Daca vreti pun diseara o poza.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 21 ore, Kidu a spus:

@brioalex, @Zirius, aveti dreptate, eram cu gandul la hardware dar din graba am scris firmware.

Ca sa concluzionam, variantele de mai sus de la Viofo A119 sunt diferite hardware, doar carcasa exterioara e la fel.

@fintex, spune-mi te rog daca nu ai probleme cu bateria daca o lasi in "parking mode"?

Am montat camera viofo A119S  in luna iulie 2018 si pana acum nu am sezizat probleme cu bateria. 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 11 ore, Zirius a spus:

A montat cineva camera Viofo pe Duster? Nu-mi dau seama cum ar arata. Ar trebui pusa in spatele oglinzii dar atunci nu este accesibila.

Eu as pune-o in stanga oglinzii cum stai si privesti din pozitia asezat la volan. Partea aia e usor accesibila si totusi centrala astfel incat nu o sa te deranjeze pe filmare.

Partajează acest post

Link spre post

Salutare, sunt si eu interesat de topic, mai ales de partea de inregistrare  pe miscare. Saptamana trecuta am avut un incident, am gasit partea colt dreapta fata buclier stearsa in parcare la serviciu. Din fericire vopseaua nu a suferit, s-au sters bine urmele cu putin alcool, insa in lumina se vede o mica umflatura de vreo 4cm, probabil a fost impins si in spate este ceva tare . Plus ca parca buclierul este 1mm iesit la imbinarea cu aripa. 

Parcarea este una dezastru, este langa piata centrala si este f aglomerata. Nu am gasit vinovatul, camere de supraveghere nu sunt in zona.

Ma gandesc ca o asemenea camera ar fi filmat incidentul. Sau ma insel? 

Cat de vizibila este camera din exterior? Sa nu ti se sparga masina pentru camera. 

Ar fi fost faina camera din accesoriile Dacia care se monteaza in suportul de oglinda, dar nu cred ca are filmare pe detectie miscare.

Partajează acest post

Link spre post

In partea stanga nu merge pentru ca nu are loc de oglinda.camera.thumb.jpg.6a50c6728647b5fda60053e5b4b9a7d2.jpg

camera2.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...