Postări Recomandate

TROFEUL DUSTER

Asociatia Club Duster va invita la Trofeul Duster la GTC Trophy – “Ziua cea mai lunga” - Buzau (Sarata Monteoru), 12-15 octombrie 2017.

Este vorba despre prima cupa Duster organizata in Campionatul National de Off-road si va avea loc in cea mai importanta etapa a campionatului – etapa GTC de la Buzau.

Dusteristii vor participa in conditii de clasa Hobby, cu un grad de dificultate redus, scopul fiind dezvoltarea abilitatilor de condus in off-road, descoperirea frumusetilor naturii din zona si nu in ultimul rand petrecerea a 3 zile minunate in compania comunitatii de off-road si posibilitatea de a asista la evolutia claselor superioare, insotite de povestile de seara la un pahar de bere.

Participantii cu Duster inscrisi la clasa Hobby vor fi automat inscrisi si la Trofeul Duster. Practic Dusteristii vor concura atat pentru Trofeul GTC cat si pentru Trofeul Duster, pentru Trofeul Duster se face clasament separat numai al participantilor cu Duster.

La Trofeul Duster vor fi 2 probe:

1. traseu pe baza de track fara cronometrare de tipul "treasure hunting", respectiv vor trebui gasite niste CP-uri. Clasamentul se face in functie de numarul de CP-uri gasite, iar departajarea in caz de egalitate in functie de precizia de urmarire a traseului pe track;

2. trial contra timp.

Se vor acorda premii de la Dacia, atat pentru traseu cat si pentru trial primilor trei clasati si evident Trofeul Duster, cu un design deosebit, conceput si realizat special pentru acest eveniment pe care il dorim repetat in fiecare an.

Evident ca unii dintre Dusteristi vor castiga si Trofeul GTC, acordat de asemenea primilor 3 clasati la clasa Hobby la ambele probe, insotit de premii acordate de sponsorii GTC.

Participantii cu Duster beneficiaza de scutirea de taxa de licenta one-event in valoare de 350 Lei.

Taxa participare: include taxa sportiva, pachet promo, cazare 3 nopti, acces la Masa Festiva / GTC Party, pachet si mese in traseu, mese de seara si mic dejun + bautura.

Valoarea estimativa a taxei de participare este de 500 lei de participant. Vom reveni cu detalii dupa publicarea programului si regulamentului particular al competitiei.

Deci este vorba de 3 nopti (de joi pana duminica). La asta se mai adauga vizita medicala si asigurare sportiva (aprox 50 lei), daca este cazul.

Pachetul promo include tricou si sapca pentu pilot si copilot, precum si cadouri de la sponsori.

Fiecare echipaj este format din 2 participanti: pilot + copilot. Nu este nevoie de casti, doar masina trebuie sa fie cu ITP-ul la zi. Traseul este conceput pentru masini 4x4 de strada, deci are un grad de dificultate redus.

Pentru inscriere la Clasa Duster (Hobby) va rog sa trimiteti un e-mail la [email protected] sau [email protected] cu urmatoarele informatii:

• Nume, prenume –Pilot
  • Numar telefon de contact
  • Nume, prenume –Copilot
  • Modelul de Duster (motorizare si tractiune)
  • va rog sa precizati daca sunt insotitori si daca da daca este nevoie de camere/mese suplimentare

Nu trebuie platit nimic la inscriere, plata se face integral la Buzau joi 12 octombrie in momentul inregistrarii ca participant.

In masura in care sunteti hotarati sa participati, va rog sa timiteti mailul de confirmare cat mai repede, pentru a putea comunica din timp organizatorilor necesarul de locuri de cazare. Nu exista limita de participanti.

Detalii si pe:

https://www.facebook.com/events/349203262190494/?acontext={"ref"%3A"3"%2C"ref_newsfeed_story_type"%3A"regular"%2C"feed_story_type"%3A"117"%2C"action_history"%3A"null"}

Va multumesc!

Editat de Killer82
adaugat numarul tel. de contact in lista de informatii necesare la inscriere
  • Îmi place 5

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa adaugati la informatiile pentru inscriere si un numar de telefon de contact. Multumesc!

Editat de Killer82
eliminate quote mesaj anterior

Partajează acest post

Link spre post
3 hours ago, siandu said:

cei cu Duster 4x2... au loc ?

Cu siguranta. In mod normal traseul se poate face fara probleme (mai ales daca nu ploua), iar in ceea ce priveste trialul, ramane de vazut la fata locului. Te astept cu drag!

Partajează acest post

Link spre post

Va reamintesc ca pentru a va inscrie la trofeul Duster trebuie sa trimiteti un e-mail la [email protected] sau [email protected] cu urmatoarele informatii:
- Nume, prenume –Pilot
- Nume, prenume –Copilot
- Modelul de Duster (motorizare si tractiune)
- Telefon de contact
- va rog sa precizati daca sunt insotitori si daca da daca este nevoie de camere/mese suplimentare

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

• Conținut similar

• De timekruzer

Dragi prieteni dusteristi!
      Dupa participarea la prima etapa al CNRR, Baja500 Bucuresti - am promis ca voi reveni cu mai multe detalii despre proiectul nostru. Intre timp lucrurile au evoluat, chiar au luat avant si a venit timpul sa dam startul la mediatizarea proiectului pe toate canalele de comunicare posibile si sa promovam AVENTURA pe care o reprezinta DUSTER HOBBY RACING.

Sunt multi colegi de , dusteristi cu "greutate" care ma cunosc personal, altii care ma stiu din pozele de la trialurile IND-urilor - pentru ei cred ca nu este o surpriza faptul ca eu ma aflu in spatele acestei initiative... Pentru colegii mai noi incerc sa ma prezint foarte succint: sunt un dusterist pasionat pana-n maduva oaselor. Am asteptat 3 ani pana la aparitia faceliftului, citind aproape seara de seara orice noutate ce s-a postat pe . A fost o asteptare foarte lunga si dificila, dar a meritat-o pe deplin, poate si pentru ca am avut norocul sa iau deciziile potrivite legate de momentul si locul achizitiei... Pentru mine AVENTURA a inceput in decembrie 2013, si inca de la primul trial la care am participat la IND mi s-a format convingerea ca masina asta poate merge si la competitii - si e chiar distractiv sa concurezi cu ea. Am urmarit evolutia colegilor de la Duster 4x4 Everyone de la etapa la etapa in campionat si imi doream ca la un moment dat sa concurez alaturi de ei. Am onoarea sa-i cunosc personal pe multi dintre ei, oameni de calitate de la care am invatat multe si care m-au ajutat sa inteleg ce inseamna sa mergi cu Dusterul intr-o competitie de off-road. In consecinta, schita proiectului imi era in minte de mult timp dar trebuia sa apara cativa oameni in jurul meu si ei la fel de pasionati de Duster si de motorsport ca si mine, ca sa se produca scanteia care aprinde fitilul. Ma bucur enorm ca in toamna anului 2015 au aparut doi colegi dusteristi (si de atunci prieteni si asociati ) cu care am pus proiectul pe roti. Primul pas a fost sa vedem noi cu ce se mananca competitiile oficiale. Ne-am dus la rally raid si ne-a placut. Masinile au facut fata cu brio. Apoi am mers la trial de off-road cu ele. Deja am fost mai multi. Ne-a placut la toti! Masinile au rezistat. Mai putin noi la excesul de adrenalina Asa ca am facut calcule, am vorbit cu organizatori de competitii, am vorbit cu potentiali sponsori - si semnele sunt foarte promitatoare. Comunitatea de dusteristi este mare si poate sa infaptuiasca lucruri marete. Cu cat suntem mai multi in acest proiect cu atat devenim mai interesanti pentru sponsori dar si pentru organizatorii de evenimente.

Sa nu va ganditi la competitii grele si situatii extreme. Sa nu va ganditi la ceea ce sunt nevoiti sa faca colegii de la Duster 4x4 Everyone cu masinile lor. Noi vrem trasee si piste pentru Dusterele stoc, pentru ca vrem sa-i implicam in acest proiect si pe cei care nu vor, sau nu au posibilitatea sa-si modifice masinile pentru competitii. Incepem asa, apoi unii o sa vrea mai mult... apoi cine stie peste cativa ani vom avea 50 de membri si 2-3 clase de echipare Unul dintre obiectivele noastre principale este sa infiintam un campionat de off-road monomarca cu costuri minime de participare la entry-level, dar care sa fie capabil sa produca cativa raceri pentru a duce competitia la alt nivel...

Va invit sa consultati pagina noastra de facebook, avem acolo toate informatiile despre evenimentele curente si planurile noastre, dar voi incerca periodic sa actualizez si acest topic.
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.