Sari la conținut

Postări Recomandate

Citesc cu atentia de la mama si tata!

 

Intreg articolul are baza de comparatie masina fanion al Daciei: Dusterul.

 

In mod special referitor la schimbatorul Easy-R, Dusterul este dat ca element, model comparativ, in concluzie s-a referirit ( testat ) pe acest model.

 

Citat:

 

' Schimbatorul Easy-R poate schimba in jos 2 trepte dintr-o operatie; in pozitiile de baza in D ( sau in R ) se tireste ca un adevarat schimbator automat; insa in timp ce acela ( schimbatorul automat ) consuma combustibil in cel analizat indicatorii de consum ( in cazul Dusterului 4,9 l ) corespund consumului de pe modelele cu schimbator manual si Renault promite preturi moderate pentru schimbatorul abreiat de calculator.'

post-965-0-91320100-1441786647_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 296
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

(-+) Senzorii parcare spate raman de culoare neagra, dar par mai mici iar cei din centru nu se vor vedea. (+) Butonul portbagajului nu mai este vizibil. (+) Inelul de remorcare din spate est

pana acum am vazut doar " desene animate" :))

Funcția CAR (condamnation en roulant) e activabilă la Duster I ph2, pragul se poate modifica, implicit e 7km/h Revenind la Duster II, dau mai degrabă Duster I ph3: -senzor de ploaie și lumin

Posted Images

Citesc cu atentia de la mama si tata!

 

Intreg articolul are baza de comparatie masina fanion al Daciei: Dusterul.

 

In mod special referitor la schimbatorul Easy-R, Dusterul este dat ca element, model comparativ, in concluzie s-a referirit ( testat ) pe acest model.

Atunci atat aici cat si aici avem parte de informatii eronate (sau incomplete, depinde cum le privim)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha...pai...daca ai putea sa stai de vorba cu designerul ce a avut in cap?

Eu personal cred ca a vrut ceva intre liniile reci de masina blindata drepte gen Nissan Pathfinder ( parca ) si liniile urban cookies de la Sandero stepway. A vrut sa sugereze in cumparator o masina de teren dar care e la fel de acceptabila in conditii urbane. De aici s-au nascut gogosile.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...