Postări Recomandate

Cat km ai facut cu un plin? Sau care a fost cel mai mic consum de carburant realizat?

Specifica:

-motorizare

-traseu

-consum

-orice alte detalii care influenteaza consumul

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai detaliat aici

Duster Laureaté 1,6 16v, 4×4, rulare în 4×2, 3 persoane (cca. 210kg), ceva bagaje (cca. 50 kg)…

c1d89a7e2d9bad9514c9b666ef90e97d.gif

Mers cât s-a putut de constant pe la 90 km/h în treapta a VI-a, viteza legală în localităţile de tranzit…toamna…temperatură exterioară: 12°C (dimineaţa/seara) <-> 20°C(prânz), utilizare lumini de întâlnire („faza scurtă”), Radio, parţial încălzire şi AC în funcţie de temperatura exterioară.

Traseu: Suceava-Ploieşti-Suceava…E58/DN29 + DN2 + E577/DN1B şi ceva rulaj prin Ploieşti; plecat cu 3/4 rezervor dimineaţa din Suceava, făcut plinul în Ploieşti înainte de întoarcere, fotografiile la revenirea de a doua zi în Suceava.

Partajează acest post

Link spre post

Cum durerea mea ma?! Mie imi consuma hurdugaia cat vrea ea. Cu greu o scot sub 8 la drum intins in conditii de pana in 100 km/h (4x2 e masina cu 1.6 16v), iar in oras... o veselie.

LE - si o medie cam care ar fi?

Partajează acest post

Link spre post

Intrebare pt cei cu motorizarea 1.5dCi de 110cp, vesriunea 4x4: cam cat e consumul la 80-90km/h ? (sau la ce viteza e minim).

Multumesc !

Partajează acest post

Link spre post
Cum durerea mea ma?! Mie imi consuma hurdugaia cat vrea ea. Cu greu o scot sub 8 la drum intins in conditii de pana in 100 km/h (4x2 e masina cu 1.6 16v), iar in oras... o veselie.

LE - si o medie cam care ar fi?

adevarat. la mine nu a scazut sub 9.5 !!

Partajează acest post

Link spre post

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.