Sari la conținut

Viteza maxima Dacia Duster

Postări Recomandate

Bună ziua, Duster 1,5 cdi, 4x4 ( spun ce dețin), recomandat 2x4 până la o viteză de 150/160 Km/h, AUTO, PÂNĂ ÎN 120 km/h și pentru 4x4 până în 50Km/h, eu, într-o grabă nebună i-am dat 180 Km/h vara lui 2018...dar pe o distanță forate mică, circa 5 sau 6 Km, dar am mers pe polei și zăpadă astă iarnă, și încărcat și gol, ...acum puteți să mă înjurați...este bestie pe zăpadă, bineînțeles am cauciucuri de iarnă noi și bune, am circulat pe zăpadă astă iarnă mai mult de 500 km. 4x4 am circulat numai pe malul Dunării, și acolo nu pot să mă plâng, rupe...sincer...și am mai fost în multe suv uri 4x4, parcă nu se compară, sincer acum este părerea mea. Una peste alta SUV ul Dacia Duster nou, este super, și să mai ai și niște dotări în plus, nu prea multe așa, cum îl am eu Confort-ul.....este OK și un SUV pentru de toate la fel ca Shaorma!

Editat de Danyels67
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 10 months later...
  • Răspunsuri 155
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

sincer   Cine a cumparat Duster-ul dintre cei 2 mii si ceva de memebrii de forum cu primul gand de masina de curse??? Sa-si ridice mana ... aaaa ... adica sa scrie, na.   Nu vreau sa jignesc pe

188Km/h e viteza reală dată de ABS iar TdB-ul mai pune 4km/h indiferent că mergi cu 10km/h sau 210km/h. Medianav-ul nu dă și nu afișează nicio viteză. Oricum interesant să mergi cu 188Km/h ș

hai ca am reusit eu sa mut si pe consumul instantaneu:

Posted Images

Posibil ca Gps-ul din bord sa nu indice corect. Din cat se vede, semnalul era cam slab (dunga alba foarte mica). E aprins si martorul rosu de eroare

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...