Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 409
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dupa un schimb de vreo 20 de e-mailuri si 3-4 convorbiri telefonice iata oferta unui dealer din Ungaria:   Duster Exception diesel 4x4 full (fara piele si culoare metalizata), plus cateva accesorii:

Prieteni, incepand de astazi mai aveti un dusterist cu "acte in regula" printre voi! Saptamana trecuta mi-a ajuns masina la dealer in Ungaria, miercuri am adus-o in tara, iar astazi am pus numerele

Dusterelul meu este pe drum 1.5dCi 110cp 4x4 Laureate + ESP, vopsea alba.

Posted Images

Salut, dupa "lupte seculare" ce au durat 2 saptamani, am intrat in posesia "gusterului". Am atasat citeva imagini. Protectiile de noroi pt portiere si aripi au fost puse de dealerul Dacia. Daca optati pt asa ceva trebuie sa fiti atenti la montajul acestora pt ca poate ramine in luft suparator intre praguri si protectiile aripilor din spate. Nu prea sunt incantat de pozitia tobei , a carei amplasare nu este deloc inspirata. Am inteles ca s-a recurs la aceasta situatie datorita diferentialului si amplasarii rotii de rezerva in portbagaj (vers 4x4 motorina 110 CP). In cazul versiunilor cu tractiunea doar pe fata, toba este ascunsa si nu arata chiar asa de urat. Daca va uitati atent o sa vedeti ca in toate filmele si pozele de prezentare nu este aratat in mod explicit partea inferioara a spatelui unui Duster 4x4. In showroom nu am vazut decit modele 4x2 asa ca faptul e consumat, nu mai am ce face, ca sa maschez "nenorocirea" am comandat un carlig de remorcare si un ornament de teava toba esapament. Dar cum suntem in Romania, aceste accesorii nu se gasesc pe stoc si dureaza fff mult pina o sa intru in posesia lor. Si drept bomboana pe coliva este pretul de catalog al carligului de remorcare de cca 688 lei la care se adauga cablajul electric, cca 175 si manopera (nu am aflat la ce suma se ridica).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, dupa "lupte seculare" ce au durat 2 saptamani, am intrat in posesia "gusterului". Am atasat citeva imagini. Protectiile de noroi pt portiere si aripi au fost puse de dealerul Dacia. Daca optati pt asa ceva trebuie sa fiti atenti la montajul acestora pt ca poate ramine in luft suparator intre praguri si protectiile aripilor din spate. Nu prea sunt incantat de pozitia tobei , a carei amplasare nu este deloc inspirata. Am inteles ca s-a recurs la aceasta situatie datorita diferentialului si amplasarii rotii de rezerva in portbagaj (vers 4x4 motorina 110 CP). In cazul versiunilor cu tractiunea doar pe fata, toba este ascunsa si nu arata chiar asa de urat. Daca va uitati atent o sa vedeti ca in toate filmele si pozele de prezentare nu este aratat in mod explicit partea inferioara a spatelui unui Duster 4x4. In showroom nu am vazut decit modele 4x2 asa ca faptul e consumat, nu mai am ce face, ca sa maschez "nenorocirea" am comandat un carlig de remorcare si un ornament de teava toba esapament. Dar cum suntem in Romania, aceste accesorii nu se gasesc pe stoc si dureaza fff mult pina o sa intru in posesia lor. Si drept bomboana pe coliva este pretul de catalog al carligului de remorcare de cca 688 lei la care se adauga cablajul electric, cca 175 si manopera (nu am aflat la ce suma se ridica).

 

Felicitari si sa il stapanesti sanatos si fara evenimente. :(

Vad ca ai optat pentru jante de otel stilizate ce nu arata rau decloc.

Pentru exeplificare "vizuala" a tobei pune si tu ceva poze. :roll:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza si pe mine daca are cineva comandat 4x4 1.6 vsi ce termen de livrare are pentru ca pe mine tocmai m-a anuntat dealerul ca s-au amanat la benzina livrarile cu 4 saptamani adica pentru luna iulie, comanda facuta pe 12.03.2010 :roll:( :(( :)( neseriosi rau de tot

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îl ajută exact aşa cum îl ajută şi Vocea Clientului cu „satisfacţia” lor de doi bani…

Au decalat într-adevăr termenele de livrare…

Le-am bătut obrazul şi nici nu s-au sinchisit…

Livrările se fac în funcţie de motorizare, culoare, echipare…parcă asta era ordinea…

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Îl ajută exact aşa cum îl ajută şi Vocea Clientului cu „satisfacţia” lor de doi bani…

Au decalat într-adevăr termenele de livrare…

Le-am bătut obrazul şi nici nu s-au sinchisit…

Livrările se fac în funcţie de motorizare, culoare, echipare…parcă asta era ordinea…

presupun ca esti in aceeasi situatie cu mine ? ce termen ti-au dat si ce ai comandat ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...