Sari la conținut

ISZY56

Dacia Duster vs. Suzuki

Postări Recomandate

Propozitia care introduce tabelul, concluzionand analiza despre Suzuki S-Cross, in comparatie cu Nissan Qashqai:

"... in cealalta extrema avem gogorita tuturor SUV-urilor - Dusterul, imbatabil in pret si in teren..."

megalike :)

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mumus nu se traduce mai degraba bau-bau?

Partajează acest post

Link spre post

M-am lamurit:

GÓGORIȚĂ, gogorițe, s. f. Ființă imaginară cu care sunt speriați copiii. ♦ Fig. Amenințare mincinoasă, neîntemeiată (care încearcă să sperie, să intimideze pe cineva). [Acc. și: gogoríță]

eu stiam doar de al doilea sens. Multumesc! :ahappy:

Partajează acest post

Link spre post

Asta spune si articolul. Suzuki incearca sa concureze Dusterul ( cu motor de la Fiat!) cu pret de Quasqhai. Nu tine.

Io ce am remarcat ca dieselul de 1600 coboara totusi consumul unei cutii de asemenea dimensiuni, macar declarativ.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Tot din...

s-a testat sistemul 4 x 4 prin introducerea unor suporti cu role sub roti, astfel s-a simulat alunecare unei roti, a doua roti de pe o punte sau a doua roti in diagonala.

Testul arata reactia sistemului 4x4. Suzuki nu a trecut de testul cu doua roti alunecind pe fata. BMW si KIA nu au reusit sa rezolve testul cu 2 roti in diagonala alunecind.

Dusterul a rezolvat, singur, toate cazurile.

Se spune ca sistemul 4x4 a rtrebui sa rezolve aceste cazuri, comandat de computer prin sistemul de frina si ABS. Problema e ca la unele modele din economie se reduce fiabilitatea si complexitatea sistemului de frina, lucru care se oglindeste si din acest test.

Tot din presa; RENAULT testeaza sistemul:

https://www.youtube....hRK3bnL9Ug#t=15

preconizat a se introduce si la Dacia la noile modele care vor urma in 2018. In prezent la Togliati, unde se fabrica Dusterul rusesc se testeaza varianta cu un motor hidraulic central si cel cu doua motoare pe cele doua roti din spate.

Si un filmulet care-mi place:

Editat de ISZY56
  • Like 5

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.