Sari la conținut

Filtru habitaclu


Postări Recomandate

Rolul carbonului activ ar fi sa absoarba toxinele nu neaparat mirosurile. Din pacate cred ca la grosimea elementului filtrant si viteza de deplasare a aerului prin el nu prea apuca sa faca asta suficient.

 

Eu compar cu o masca de gaze cucartuse filtrante (nu de-alea de WW2 ci de-astea de laborator de la Draeger de ex. cu care vopsesc eu ca sa nu am probleme respiratorii de la vaporii toxici).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 44
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Filtru polen e mai ieftin aici : http://www.piese-autonext.ro/filtru-habitaclu-dacia-renault-8201370532

Confirm ca am filtru de polen cu carbon de la colegul @PLANETARA si s-a potrivit din prima in locul celui normal.

Daniel, aici am gasit. Cred ca aceeasi persoana vinde si pe foumul daciaclub.

Posted Images

Am pus si eu filtru de polen cu carbon si poate e placebo dar mie imi pare mai curat aerul in masina.

Am sa il schimb cam la 6 luni si intentionez sa pun tot de asta cu carbon. N-am probleme cu dezaburirea, adica nu se abureste mai tare sau mai putin decat cand aveam pe cel normal.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Eu folosesc tot Mann, dar cel cu polifenol. Chiar daca e mai scump, mi se pare net superior celui simplu sau cu carbon...cel putin dpdv al mirosurilor.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...