Sari la conținut

77Dan

Members
  • Număr conținut

    361
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    6

Orice postat de 77Dan

  1. Eu am inteles ca e garantia extinsa pana in 2018 si 60000 km. Bafta la vanzare!
  2. Corect! Am fost in Iasi de vineri pana duminica
  3. Lipsesc doua informatii importante: numarul de km si modelul (ph1 sau ph2), ca in 2013 au inceput sa se vanda si facelifturi.
  4. Exista deja masini care la un pret cu 2, maxim 3000 euro peste duster, ofera calitate mai buna si mult mai multe optiuni. In primul rand lista de optionale trebuie marita substantial, pentru ca la ora actuala e o gluma. Incercati sa puneti preturi de masina low cost si la optionale, pentru ca nu platim nici marca, nici vreo calitate iesita din comun la ele. Preturi decente si calitate superioara pentru operatiuni (vezi montaj camera marsarriere cu conexiune la bec in loc de mufa dedicata medianav) la reprezentanta Dacia - in felul asta vom dori sa mergem la reprezentanta si dupa ce iesim din
  5. Sa nu uiti sa le pui si pe ale mele, ca eu n-am facut poze de data asta
  6. Eu sunt busy tot weekendul 10-11, liber weekendul urmator, 17-18 si m-as baga si probabil liber si pe 24-25, dar pana atunci mai poate aparea una-alta.
  7. De aseara am unele noi. Arata mult mai rezistente dpdv constructie si stau mult mai fix in soclu decat cele vechi. Recomand colegul Fane (Pravalia cu Leduri), care a raspuns imediat la plangerea mea in legatura cu cele vechi si am convenit sa facem un upgrade la modelul actual. Tot de la el am luat LED-uri pentru tot ce era bec la interior si numar. Updatez daca totul e OK dupa weekendul urmator cand voi petrece foarte mult timp in masina. Atentie ca odata ce pui LED la DRL, acestea vor arata mult mai alb decat lumina de la faruri!
  8. Eu am avut 65/55 si stergeau super, iar triunghiul disparuse. Mai nou, cel de pe dreapta s-a stricat si am inlocuit cu unul din cele stoc (50/50 la masina din noiembrie 2013) aflate in portbagaj. La 65/55 se suprapun, dar nu se lovesc la miscare, deci nu m-a interesat aspectul asta si sterg mult mai mult din parbriz ceea ce este un avantaj evident.
  9. Suna interesant, dar exact de chestii portabile m-am ferit cand am luat masina cu MediaNav. Faptul ca tre sa il iau de pe bord, eventual inainte de a ajunge la locul de parcare, sa il ascund undeva in masina, sau sa il car dupa mine, il face un pain in the butt, oricat de interesant se prezinta el ca device. In plus, astia la ei pe site nu dau foarte multe detalii.
  10. Din filmulete se vede ca pe camera marsarierre (ce miracol, ce minune!) se vede bara spate si nici nu exista ecran negru la scoaterea din R. Multumim Dacia ca ati descoperit cum se monteaza o camera marsarierre. Acum asteptam sa ne rechemati la service si sa ni le remontati si noua celorlalti cum trebuie!
  11. Inca valabil! Pentru tot pachetul pot negocia - chiar sunt bune (aproape noi) si la banii astia nu luati nici macar amortizoarele noi.
  12. Pret nou pentru stopul stanga (partea soferului): 130 lei!
  13. Anvelopele pentru SUV, in afara de indicele de greutate superior si un desen mai agresiv al benzii de rulare, ar trebui sa aiba flancul mai tare, pentru a rezista in offroad. In plus, centrul de greutate inaltat, in cazul SUV-urilor, face cauciucul sa munceasca mai tare, mai ales pe viraje. Eu nu as pune anvelope de turism pe a mea, dar mie imi si place sa trag de ea uneori
  14. Oferta de toamna 900 lei pentru tot pachetul, sau 500 lei suspensa fata si 400 lei spatele!
  15. Eu am arcuri H&R si amortizoare Ironman, iar masina, desi mai inalta, sta mult mai bine pe sosea, atat pe denivelari cat si in viraje. Se simte ca amortizarea este ceva mai rigida, dar nu e genul care sa iti rupa spatele, ci mai degraba genul care iti da mai multa incredere in masina la manevre bruste - nu va ganditi ca o transforma in masina sport totusi La rotile de teren am jante Nissan de tabla cu ET 40 (1 cm iesit in afara pe fiecare parte), dar la cele de strada sunt cu jantele de aliaj ph 2 si dupa cum spuneam mai sus, masina de simte chiar mai stabila decat inainte. Ceva
  16. Nu lipsesc suruburi (doar bucatele mici din plasticul barii) si nici nu sunt deformate capetele, totul e la locul lui, doar ca sunt usoare indoituri si zgarieturi pe ici pe colo, cat sa justifice investitia viitoare intr-un scut de aluminiu Cel putin bara arata simetric - iata si partea soferului!
  17. Astăzi dimineata am mers în service și am găsit aceasta bara la 560 lei, așa ca reduc prețul la 400 lei și aștept oferte.
  18. Cateva poze si filmulete: https://mega.nz/#!BklT0RQL!NvrA_oMJT1gz_iO1bOwbqKuSUcybbDWpY5bwlC-5KiA
×
×
  • Creează nouă...