Sari la conținut

77Dan

Members
  • Număr conținut

    361
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    6

Orice postat de 77Dan

  1. Daca la Dacia nu se vede bara, fie este prost montata, fie prost gandita din start. Spun asta pentru ca eu am condus sau facut macar manevre in parcare cu cel putin 30 de automobile (americane, europene si japoneze) cu camera montata de fabrica/dealer si la absolut toate se vede cel putin o bucatica din bara spate in imaginea de pe ecran, iar asta ajuta enorm la manevrele "inghesuite".
  2. Daca am numarat corect, suntem deja 16! Se pare ca cele 40 de locuri se vor ocupa destul de repede
  3. Parere personala de utilizator de MediaNav: nu merita, mai ales ca aici vorbim de el, ca investitie pentru camera de marsarier si ma gandesc ca aveti si alte asteptari pentru banii cheltuiti in plus in felul asta! Daca e doar pentru camera, atunci go for it, dar daca aveti si alte pretentii de la el, e bine de stiut ca preturile pe care le cere Renault pentru harti, care sunt deja vechi cand apar pe piata, sunt aberante. Hartile sunt incomplete si/sau gresite - vorbesc de adrese vechi de 10+ ani si compar cu google maps de pe telefon! In plus, softul este buggy si nu are toate optiunile de la
  4. Arata foarte bine, dar tare mi-e ca n-o s-o vedem pe aici. Sper sa n-am dreptate, pentru ca daca vine si ii pun si capac pe bena, clar va fi urmatoarea mea masina, cu toate nemultumirile mele cu privire la politica Dacia/Renault. Problema in Europa fata de America, este ca la ei chiar exista o piata puternica pentru pick-up trucks, in timp ce aici e doar o nisa. S-ar putea ca economic,sa nu faca sens sa vina cu ea in Europa.
  5. As zice ca e vorba de pret! Mai citeste inca o data ce include si eventual verifica preturile la ultimile IND-uri Si dupa-amiaza fac si eu plata, ca nu am la mine prostia aia cu numere de la banca
  6. Arata interesant si sper sa ramana pe rotile de 18'. Farurile si stopurile de pe concept nu arata rau nici ele Sunt curios la ce pret il vor vinde acolo si daca au de gand sa intre si mai spre nord cu el, desi nu ii vad capabili sa intre in competitie cu pick-up truck-urile americane, in primul rand la preturi si in al doilea rand la confort.
  7. Deci la australia s-a pierdut ceva la conversia din metric in imperial - jenant pentru numele cu care se lauda!
  8. La mine am avut initial (imediat dupa montaj) peste 35 pe fata si vreo 32 pe spate. Dupa vreo luna si vreo 1000 km de sosea, am masurat din nou si era sub 3 pe ambele. Cred ca ramane pe la +2.5 cm per total, sau poate o fi doar la mine ca sunt mai gras . Un bullbar, rollbar, sau un troliu probabil ca se simte si ala, dar in cazul in care se pun genul asta de greutati, mai bine va uitati la kitul complet ironman, arcurile lor fiind gandite pentru asta.
  9. Eu am 225/70/16 BFG AT cu jante de tabla nissan ET 40 si sunt foarte multumit. Greutatea crescuta se simte imediat, dar te obisnuiesti usor si o cipare la motor iti poate aduce un pic mai mult cuplu, ca sa iti faca viata mai usoara. Aproape sigur vei avea nevoie de prelungitoare la amortizoare. Eu am H&R cu amortizoare ironman si la teste, la coborari de borduri se auzea cum ajungeau la capat de cursa, deci am montat prelungitoare. Ma indoiesc ca amortizoarele de serie sunt mai lungi.
  10. Cobalcescu mi-a dat o estimare de pana la 700 lei (camera+montaj) cu un timp aproximativ de 4 ore montaj facturat si camera la 377 ca in oferta. Mi s-a dat de inteles ca acest pret se poate schimba in bine in cazul in care masina are intr-adevar cablajul tras deja.
  11. Am sunat si eu la Cobalcescu si baiatul de la receptie a zis ca trebuie sa se intereseze. Astept telefon inapoi si updatez cu pret si disponibilitate. Dusterul meu este ph2 cu MediaNav si senzori de parcare instalati din fabrica. La eleron Cobalcescu iesea ceva mai scump cu manopera si vopsire decat Meridian, din ce am citit pe aici.
  12. Farurile sunt cele aftermaket care se gasesc pe mai multe website-uri (mudster avea si el), dar sunt modelul pentru ph1 adaptate la prinderile de ph2. Din cate am inteles unul dintre suruburile de prindere nu se potriveste exact unde trebuie.
  13. Crew cab-ul arata chiar mai interesant, decat camioneta. Pierde un pic din abilitatile in teren prin lungirea caroseriei in spatele punti spate, dar devine mult mai practica dpdv masina de familie/firma. Sper sa existe optiune si pentru o carosare din fibra a benei (eventual cu geamuri din plexiglas), asa cum exista la mai toate crew cab-urile cu nume de pe piata.
  14. Mai sunt 4 saptamani pana cand ar trebui sa ajungem acolo si inca nu avem nici un indiciu! Stie cineva ceva de IND IX? Se mai face?
  15. Din pacate eu nu pot confirma inca, dar sansele par sa tinda spre negativ.
  16. 1.cbogdy 2.dtel 3.dust3radmin 4.TudorAB07XWZ 5. lucian27b 6.Cristof 7.vsebas 8. Lucian10 9. BlaueCorsa. 10. Psystem 11. Ambvision 12. vally007 13. Stefanudrea 14. fnicolau 15. mvm 16.Alias 17. bmcpst 18. DonQuijote 19. danielcojocar. 20. stanicad 21. alexis 22. masiu 23. alcris01 24. CristiZ 25. prophan 26. Negura 27. 77Dan Multam!
  17. Cred ca o sa iti dau si eu unul pentru ca am instalat Menavrus si sunt puzzled si nici nu prea am rabdare sa citesc documentatia pentru ca mi se pare facuta pentru cineva care e familial cu acest software deja. As vrea sa instalez si o camera si inteleg ca acum ar functiona si una wireless. Clar am nevoie de ajutor
  18. Interesat sunt, dar inca nu stiu daca o sa imi iasa ...
  19. E posibil sa ma bag si eu, doar ca nu cred ca apuc sa pun AT-urile la loc pe ea.
  20. Deci incap chiar si cu diametrul total al rotii mai mare cu 28+ mm, merci! Acum ramane intrebarea daca pe rotile de aliaj (ph2) se poate monta cauciuc cu latimea de 235 mm
  21. A pus cineva 235/60/16 pe jante stoc? Oare incap fara sa atinga lateral la viraj maxim?
  22. 77Dan

    Duster Ph2

    Majoritatea masinilor moderne au priza in portbagaj, nu doar cele scumpe. Ultima mea masina 2010 Jetta Volsburg Edition (2l turbo, 200 CP) care a costat noua sub $21000 (astia sunt dolari) cu o groaza de optiuni, avea priza fata, spate si portbagaj si majoritatea componenteleor erau construite in Europa, asamblate in Mexic si masina vanduta in US. Nu as vrea sa compar costurile lor cu cele ale Dacia care produce, asambleaza si vinde local platind salarii romanesti.
  23. Eu m-as baga in principiu, dar accuweather anunta ploaie si ninsoare de miercuri incolo, asa ca asteptam sa vedem daca au dreptate.
×
×
  • Creează nouă...