Sari la conținut

Montare huse interioare


Postări Recomandate

Stie cineva husele de la Duster daca sunt compatibile si cu alte modele, cei de la reprezentanta ziceau ca ar fi cu cele de la Sandero. Mi se par scumpe husele de la reprezentanta si as cauta din alta parte numai sa vad cu ce sunt compatibile.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 18
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Si eu am comandat huselede pe huse.ro. In mare sunt multumit de ele, doar ca au venit fara a fi gaurite la tetiere. Cand am vorbit cu cei de pe site raspunsul a fost ca nu intotdeauna se potrivesc cu scaunele.Ma indoiesc ca ar fi asa din moment ce sunt huse la comanda facute special pentru Duster. In schimb au venit cu buzunare la spate desi nu am comandat asta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la huse.ro am luat si eu. Super material. Vroiam sa va intreb, voi pentru a le monta pe bancheta din spate jos ca lumea, ati dat-o jos? Aceeasi intrebare si pentru scaunele din fata pentru ca prin incheietura scaunului prin mijloc ar trebui sa treaca una din curele sa se intalneasca pe jos cu cealalta, dar nu am reusit sa o scot prin miloc, ci printr-o parte pentru ca se simteau niste fire si mi-a fost teama sa fortez. Cumva nu stau chiar de nota 10 pe scaune. Voi cum ati procedat?

Mersi

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bancheta din spate am dat-jos, e simpla treaba, la scaunele din fata mi-am rupt degetele ca prin mijloc la imbinare nu merge ca are un invelis dublu pe spate, asa ca am tras de elasticele de prindere un pic in lateral, in spate am scos tija de otel care prinde dublura scaunului pe spate si cu greu am reusit sa trag elasticele din fata spre spate. Am folosit si o sarma cu izolatie din plastic pentru a fi mai usor, dar numai usor nu a fost. Daca te ajuta un prieten devine mai simpla treaba :-)

In final s-au intins toate cam 98 la suta ok. Am mai folosit si sarma zincata ceva mai zdravana care am indoit-o in forma de "s" pentru prinderea bridelor care nu se intalnesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, la mine s-au intalnit toate bridele doar ca la scaunele din fata trage putin intr-o parte exact din cauza ca nu a mers trasa pe mijlocul scaunului brida aia :). Si zici ca bancheta din spate jos nu e greu de scos? Mersi!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...