Sari la conținut

SUV / 4x4 tot-teren Anvelope de vară Bridgestone Alenza 001 225/65 R17 102H

Postări Recomandate

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu ai ce sa faci cu dimensiunile astea pe Duster unde poti alege dintre 215/65, R16 sau 215/60, R17. Pune-le mai bine pe olx. Spor la vanzare!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Inregistrare/Autentificare

Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

• ForumDuster.ro pe Facebook

• Topicuri

• Postări

• Vad ca aici discutiile sunt mai mult filosofice, drept pentru care nu le voi mai continua. Nu sunt nihilist, sunt chiar realist si aplicat, tocmai de aceea nu-mi permit epitete/caracterizari la adresa unor persoane pe care nu le cunosc. Si cu atat mai mult sa dau "lectii" altora sau sa transform o discutie pe un forum intr-o dezbatere gen profesor-elev. Sigur c-am cerut masina la schimb - dar sa nu crezi ca s-a si acceptat, invocandu-se lipsa unor prevederi legale in acest sens. Si da, in afara de situatia ca ramai cu masina imobilizata si apelezi la Dacia asistenta, in rest nu este prevazut nicaieri ca Dacia sau dealerii autorizati au obligatia de a pune la dispozitie masina la schimb. Nu e normal, insa cam astea sunt conditiile de acordare a garantiei. As fi curios daca cineva a avut masina imobilizata in service cateva zile, in perioada de garantie, la un dealer Dacia si a primit masina la schimb. O sa revin aici cu feedback dupa schimbarea modulului adblue. Drumuri bune! @foxbat: multumesc pentru oferta legata de masina insa am gasit variante. 
    • Și alte detalii, motorizare, mașină stock sau modificată (iluminat schimbat la TdB )? Dacă dai pe 2WD se aprinde ceva pe TdB ? Alți martori aprinși ? Completează corect profilul.  
    • In anumite conditii, se ofera masina de schimb. Si daca stii cum sa vorbesti si sa pui problema, ai sanse foarte mari sa primesti din prima, fara mare tam-tam. Daca nu, sunat la Vocea Clientului, explicat situatia si cereti masina de schimb. Zic sanse foarte mari pentru ca, in anumite cazuri, esti refuzat in mod stupid pe motiv ca nu au. De fapt, ideea din spate este pretul de inchiriere; el este negociat de Dacia si este foarte mic, sub pretul standard al firmei de inchirieri. Cu alte cuvinte, pentru cei greu de cap, firma de inchirieri, ca e chiar service-ul sau firma de sine statatoare, "pierde" bani din cauza "inchirierii". Chiar si asa, Dacia are contracte cu firme de inchirieri si e problema lor cum rezolva si de unde aduc masina de schimb, in momentul imobilizarii autovehiculului pentru investigatii/reparatii ce necesita mai mult de 1 zi lucratoare. Romania este o tara normala, problema e mentalitatea oamenilor ce traiesc in ea.
    • blocarea e "random" si  "automata". pe prietenie mai rarut. alte chestii merg aici.dar sa lasam off-ul
    • Cu parere de rau dar nu vad alt termen decat "nihilist". Personal cand am fost la service am intrebat cum sa procedam daca se prelungeste (pot sa apara motive tehnice, e doar un fier masina ) si m-au intrebat daca am nevoie de transport . la fel, cand am avut o reparatie pe RCA-ul unui "berbec", service-ul mi-a spus din prima ca vopsitul dureaza 2..3 zile ( cu lacuire., pregatire suprafete etc) si daca doresc masina la schimb pe acea perioada.   Poate ca nu toti realizam dar aci, pe pamant, nu e o lume perfecta. Fix de aia avem nevoie de lectiile astea, ca sa ne pregatim pentru viata vesnica, in lumina. Hai sa incercam impreuna sa trecem testele, ce zici ? daca ai nevoie de masina si esti in Bucuresti te ajut eu.
  • Creează nouă...