Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 75
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

E in curte. Azi am fost după ea. Păcat că nu prea am unde să mă dau cu ea.... 

Dragi colegi, acum câteva zile, mai exact pe 30 martie am fost şi eu la dealer după maşină. Este modelul SL Orange TCE 150 GPF. Am achiziţionat-o prin programul "Rabla2020", iar delarul nu mi-a oferit

Duster e un model ce se fabrică începând cu 2009: Duster ph1 (phase1) 2009 - 2013 Duster ph2 (phase2) 06/2013-11/2017 Duster ph3 (sau Duster II*) 12/2017 - prezent   *prima e

Posted Images

Acum 1 minut, Bodolache a spus:

Super! Felicitări și să o stăpâniți sănătoși! Lasă că toate au un sfârșit și o să o poți conduce liber și nestingherit 😁 

Mersi. Deocamdată drumuri scurte acasa-birou și până la ai mei.... Cu declarația de rigoare...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări, e frumoasa!

Eu azi am primit mail de la Dacia:

Stimate client,

   Având în vedere situația actuală generată de coronavirus (COVID-19) și restricțiile drastice aplicate de guverne, precum și măsurile aferente luate pe întregul lanț de aprovizionare pentru a preveni răspândirea coronavirusului, au fost adoptate măsuri suplimentare de către autoritățile din țările de unde Renault Commercial Roumanie importă vehiculele. Astfel, capacitatea de fabricație și operațiunile fabricilor noastre sunt afectate prin închiderea tuturor uzinelor Dacia, Renault si Nissan.

   Această situație ne-a blocat aprovizionarea și livrarea vehiculului/vehiculelor comandat/comandate.

În acest context, dorim să te informăm oficial că suntem în prezența unui caz de forță majoră, care este în afara controlului nostru rezonabil și care afectează îndeplinirea obligațiilor noastre de livrare a vehiculului în termenul previzionat în bonul de comandă.

    Apreciem că aceasta este o situație dificilă pentru toate părțile.

   Te asigurăm că depunem toate eforturile pentru a limita și a atenua impactul circumstanțelor extraordinare cauzate de acest eveniment. În acest sens, vom continua să monitorizăm permanent situația și te vom ține la curent cu data la care producția se va relua, urmând a te informa cu privire la noul termen previzionat pentru livrarea vehiculului comandat.

   Pentru a veni în sprjinul tău, îți propunem ca variantă alternativă, să optezi pentru un autovehicul deja produs, disponibil în stoc. Pentru mai multe detalii și pentru consultarea listei de vehicule disponibile pentru livrare din stoc, te rugăm să contactezi agentul unde ai efectuat comanda.

Detalii Vocea Clientului

0248500000

Îți mulțumim pentru încrederea acordată!
Echipa Renault Commercial Roumanie

Am vorbit cu agentul unde am efectuat comanda si nu este nimic pe stoc cu optiunile pe care le-am cerut. Asa ca mai astept, cat, nu stiu.

Editat de jelly
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, jelly a spus:

Am vorbit cu agentul unde am efectuat comanda si nu este nimic pe stoc cu optiunile pe care le-am cerut. Asa ca mai astept, cat, nu stiu

Dar ce model și ce opțiuni căutai?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacia Renault pregătește noi proceduri pentru reînceperea lucrului


Din 19 martie, activitatea Uzinei Dacia Renault de la Mioveni a fost oprită. Cei aproximativ 14.000 de angajați ai Automobile Dacia vor primi 85% din salariu pe perioada șomajului tehnic, conform prevederilor din contractul colectiv din muncă. Decizia suspendării activității de la Mioveni survine deciziei Renault de luni, 16 martie, de a închide aproape toate fabricile sale din Europa, din cauza amenințării Covid-19.


Potrivit oficialilor de la Renault, pe 5 aprilie activitatea ar trebui reluată. Deși mulți sunt sceptici, în sensul în care această dată ar putea fi amânată, la Mioveni se fac pregătiri intense. Potrivit surselor noastre, uzina a achiziționat cantități apreciabile de dezinfectanți, măști și costume de protecție și lucrează la noi proceduri de muncă, adaptate noului context, astfel încât contactul între angajați să fie redus la minimum. Poate că uzina nu își va relua activitatea cu 100% dintre angajați, dar faptul că într-adevăr se intenționează reînceperea lucrului este încurajator.

https://sursata.ro/dacia-renault-pregatete-noi-proceduri-pentru-reinceperea-lucrului?fbclid=IwAR0hrGpvM5VydTq51dTGCQsBdolFETirk4C9Z775av_Z9pDSNF1Py_VReEI

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 28.3.2020 la 12:25, Adrian197071 a spus:

Că la criza ce urmează putina lume mai baga bani in mașina sau casa.. nu o sa stea cu ele pe stocuri..chiar de reîncep producția daca ai banul ches o sa ai de unde negocia zic eu. In plus și mașina actuala cel ai e dificil de revindut. Mai bine o mai folosești o perioada!

N-as fi asa convins de rationamentul asta, la fobia ce a intrat in oameni eu zic ca efectul va fi exact contrar si multa lume is va dori o masina a sa prin care sa evite transporturile in comun. Exemplu concret, China, unde zilele astea dupa carantina cererile pentru masini au explodat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...