Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 75
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

E in curte. Azi am fost după ea. Păcat că nu prea am unde să mă dau cu ea.... 

Dragi colegi, acum câteva zile, mai exact pe 30 martie am fost şi eu la dealer după maşină. Este modelul SL Orange TCE 150 GPF. Am achiziţionat-o prin programul "Rabla2020", iar delarul nu mi-a oferit

Duster e un model ce se fabrică începând cu 2009: Duster ph1 (phase1) 2009 - 2013 Duster ph2 (phase2) 06/2013-11/2017 Duster ph3 (sau Duster II*) 12/2017 - prezent   *prima e

Posted Images

Acum 10 ore, Mak a spus:

Iar cititi SF? Informati.va din surse oficiale!

Nu inteleg la ce va referiti. Informatiile pe care le-am citat sunt cat se poate de corecte.

vezi aici

http://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/223797

In date de 13 Martie  2020 a fost publicat in MOf Hotararea 173/10.03.2020 privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2020 al Fondului pentru mediu și al Administrației Fondului pentru Mediu

In anexa 2a punctul s) Programul de stimulare a innoirii Parcului auto national sunt prevazute  405.00 (mii lei) 

exact cum apare in 

https://playtech.ro/2020/programul-rabla-e-gata-cati-bani-da-statul-si-ce-poti-cumpara-in-afara-de-masini/

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De aprobat s-a aprobat, in privinta asta stam linistiti.  Din ce am citit pe un alt forum ca o sa mai dureze ceva, deoarece acum se face totul prin mail. Cica asa i s-a transmis de la dealer.  Nu stiu cat de real este, dar vom vedea...

Acum 11 minute, jelly a spus:

 

 

Editat de jelly
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un fel se intra in starea de normalitate. Poti in sfarsit sa trimiti o solicitare scanata de acasa si sa o primesti avizata in acelasi mod fara sa mai stai pe la cozi la ghisee. Vorbesc din experienta proprie fiind in situatia in care pun avize pe anumite solicitari. Asta "Off topic".

Oricum planeta nu s-a oprit, doar se invarte un pic mai incet si lucrul acesta este normal sa se reflecte si in ducerea la bun sfarsit a tuturor formalitatilor. 

Dealerii lucreaza in continuare, serviciul de inmatriculari/radieri functioneaza si el chiar daca cu personal mai putin....

Rabdare ... fara tutun ca m-am lasat si nu am de gand sa ma reapuc

  • Like 2
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, prin Administratia Fondului pentru Mediu (AFM), dă startul programul Rabla Clasic.

Începând de marți, 17 martie, de la ora 13.00, oricine dorește să achiziționeze o mașină puțin poluantă, poate să se adreseze unuia dintre dealerii autorizați.

Bugetul alocat este de 405 milioane de lei. Vor fi acordate 60.000 de vouchere, iar prima de casare pentru mașini rămâne 6.500 de lei.

Programul vine cu o premieră absolută, anume posibilitatea de a achiziționa motociclete.

”Încercăm, chiar și în aceste momente grele, să susținem politicile de mediu, să vă sprijinim pe voi și să ne respectăm promisiunile. Trebuie să fim atenți în această perioadă și să evităm cât se poate suprapunerea celor doi factori care ne pot afecta: coronavirus și calitatea aerului. Dacă v-ați uitat în ultimele zile pe starea aerului din România, poate ați observat că aceasta a fost una foarte bună. Însă, am ajuns să atingem această stare doar pentru că izolarea ne-a făcut pe mulți dintre noi să ne parcăm mașinile și să rămânem acasă. Gândiți-vă cum ar fi să avem aceleași date de aer într-o perioadă de activitate normală. Eu cred că se poate!”, a declarat Costel Alexe, ministrul mediului, apelor și pădurilor.

În prezent, echipa de la AFM lucrează la modificarea procedurii, astfel încât prezența fizică a beneficiarului la sediul dealerului să nu mai fie necesară: ”Având în vedere condițiile speciale în care ne regăsim, le-am cerut colegilor mei de la AFM să analizeze posibilitatea de transmitere digitalizată a documentelor în cadrul programului. Sper ca în zilele care urmează să avem gata un sistem online și să puteți parcurge aproape toți pașii de acasă”, a adăugat Costel Alexe.

https://www.europafm.ro/incepe-o-noua-editie-a-programului-rabla-clasic-cu-posibilitatea-de-a-achizitiona-motociclete/amp/?source=biziday

  • Like 1
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri (vineri) am fost sunat de dealer sa vin sa semnez contractul și să îmi elibereze factura proformă.  La 30 de minute m-a sunat din nou sa vin luni pt că durează mai mult circuitul documentelor. Ne mai am răbdare... Sper că evoluția evenimentelor sa nu blocheze procesul achiziției și să mă văd cu mașina în curte. Deocamdată mașina e la dealer. 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe masini noi erau in curte la unul din dealeri.Dar nu era nimeni la dealer desi sambata au program de vanzari..asigurari..corona e vinovata.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...