Sari la conținut

lorinvlad

INJECTOR STRICAT DUPA 12111 DE KM ...

Postări Recomandate

Si eu am patit cu un duster de serviciu(apa in filtru combustibil) dar la aparitia mesaj martor bord am fost la US si mi-a schimb filtrul pe bani.Primul semnal a fost de functionare anormala motor(injectoare) dupa care s-a aprins si martorul prezenta apa in filtru si alimentari doar de la statiile Petrom ca acolo avem carduri..Dupa inca 10 mii Km vad ca-i OK.Eu pentru astfel de probleme am pastrat si bonurile de combustibil ca dovada alimentare la Duster-ul personal( o mica nebunie dar de folos in astfel de momente).La al meu n-am problemele acestea si in tara am alimentat doar de la Rompetrol. 8-) .Am si bonuri din alimentari din extern. Deci la un calcul rapid se vede ca sunt bonurile mele. :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau poate din Dunare de la slepuri? :)

masina este de servici si am alimentat DOAR din peco si cam in 70 % din cazuri alimentam cu motorina premium. ultima oara am alimentat de la mol .

In cazul asta iei hartiuta de la service care sa zica negru pe alb ca-i gazul de vina si, cu bonurile de carburant, te duci la benzinari sa-ti deconteze costul reparatiei.

Partajează acest post

Link spre post

Nu cred ca ai sanse sa faci ceva.Nici macar daca alimentai doar dintr-o singura benzinarie , ei pot sa zica ca ai bagat si alta motorina nu ai cum sa demonstrezi ca tu ai bagat in rezervor doar si doar de la ei.

Cel mai bine este sa incerci la alt service sau plangere la Dacia ca doar de aia e filtru sa protejeze.

Partajează acest post

Link spre post
Si eu am patit cu un duster de serviciu(apa in filtru combustibil) dar la aparitia mesaj martor bord am fost la US si mi-a schimb filtrul pe bani.Primul semnal a fost de functionare anormala motor(injectoare) dupa care s-a aprins si martorul prezenta apa in filtru si alimentari doar de la statiile Petrom ca acolo avem carduri..Dupa inca 10 mii Km vad ca-i OK.Eu pentru astfel de probleme am pastrat si bonurile de combustibil ca dovada alimentare la Duster-ul personal( o mica nebunie dar de folos in astfel de momente).La al meu n-am problemele acestea si in tara am alimentat doar de la Rompetrol. :D .Am si bonuri din alimentari din extern. Deci la un calcul rapid se vede ca sunt bonurile mele. :cry:

Salut,

Fara, a ma apuca din nou sa citesc cartea masinii, avem un asemenea martor la bord.

Multumesc pentru intelegerea indraznelii...

Partajează acest post

Link spre post
Si eu am patit cu un duster de serviciu(apa in filtru combustibil) dar la aparitia mesaj martor bord am fost la US si mi-a schimb filtrul pe bani.Primul semnal a fost de functionare anormala motor(injectoare) dupa care s-a aprins si martorul prezenta apa in filtru si alimentari doar de la statiile Petrom ca acolo avem carduri..Dupa inca 10 mii Km vad ca-i OK.Eu pentru astfel de probleme am pastrat si bonurile de combustibil ca dovada alimentare la Duster-ul personal( o mica nebunie dar de folos in astfel de momente).La al meu n-am problemele acestea si in tara am alimentat doar de la Rompetrol. :D .Am si bonuri din alimentari din extern. Deci la un calcul rapid se vede ca sunt bonurile mele. :cry:

Salut,

Fara, a ma apuca din nou sa citesc cartea masinii, avem un asemenea martor la bord.

care e martorul ala de apa in filtru de combustibil ca nu stiu

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

care e martorul ala de apa in filtru de combustibil ca nu stiu

Este in dr-a jos in ceasul din dr-a al TdB.Daca se aprinde sare in ochi de la distanta ca are o idiograma ciudata . :)

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...