Sari la conținut

Dusty 4*4, 1,5dci


Postări Recomandate

On 06/12/2018 at 14:33, Viorelbz said:

Eu am mai mers cu un Duster de drivetest si impresia mea a fost ca baga caldura mai repede decat la al meu si vroiam sa vad si alte pareri de pe forum.

Dusterul ala de drive test avea motorul deja cald, chiar daca a stat o ora si pe bord apare semnul albastru de motor rece, dispare in cateva minute deoarece apa si uleiul incep sa circule prin sistem.

Al tau duster dupa o noapte de stat este RECE.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ‎07‎.‎12‎.‎2018 la 17:45, jad a spus:

Dusterul ala de drive test avea motorul deja cald, chiar daca a stat o ora si pe bord apare semnul albastru de motor rece, dispare in cateva minute deoarece apa si uleiul incep sa circule prin sistem.

Al tau duster dupa o noapte de stat este RECE.

NU vreau sa insist prea mult pe asta, dar am avut Dusterul de drivetest pe toata perioada cat mi-au retinut masina pt "blocare le livrare", adica o saptamana si am mers cu ea aproape 500km, in concluzie am avut timp suficient sa vad cum functioneaza in diverse conditii. La partea cu incalzirea la rece eu nu am stiut ca are asa ceva, asa ca nu prea am dat importanta. Din acest motiv am spus ca mi s-a parut ca baga caldura mai repede dar nu sunt convins si tot asta este motivul pentru care am pus întrebarea aici. dar probabil ca cel mai simplu ar fi printr-o comparatie directa, dar nu stiu (eu) pe nimeni in Buzau cu care sa vorbesc.

In alta ordine de idei am ajuns pe la 750 de km, sunt multumit de masina, nu am testat-o offroad si nici nu am avut reprize de acceleratie sa vad ce poate (rodajul) si am reusit sa scad consumul la 6% media, pe bord, fara ECO si nu am depasit 120, iar traseul a fost Buzau - Ploiesti- Sinaia - Poiana Brasov- Intorsura Buzaului - Buzau, traseu de aproximativ 400km. C.B.-ul nu l-am resetat deloc.

O zi buna tuturor.

Dusty_Brasov1.jpg

Dusty_Brasov2.jpg

Editat de Viorelbz
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...