Sari la conținut

PROBLEME ...verifica injectia


Postări Recomandate

De la ce benzinărie bagi? Dacă bagi LUKOIL de acolo ele sigur. Știu de la la mai mulți prieteni că au benzina proastă. Bagă de la Rompetrol sau Petrom. Eu am 1.2 tce

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 20
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am revenit cu RASPUNSUL (SOLUTIE) celor de la uzina...INLOCUIRE SENZOR CAPTATOR FILTRU AER..cu REVENITI CU INFORMATII. .acum asteptam piesa respectiva, va tin la curent cu informatiile .Azi au dat com

Omul are 1,6 benzina, nu are turbo. Asteapta raspunsul oficial de la fabrica, noi suntem utilizatori aici pe forum in marea noastra masura, nu ne putem da cu parerea in problemele tehnice noi ap

Am schimbat benzinaria, de atunci am facut 150km fara probleme ,merge bine, am bagat benzina de 98..Voi baga doar benzina de 98 cea de 95 este proasta,

am bagat doar de la Petrom iar acum bag doar de la Rompetrol

Editat de FlorinB
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine. Rompetrol este ce-a mai bună. Dar nu m-ai baga de 98 căci este valabilă o lună apoi bagi benzină  de 95 la preț de 98. Salutare tuturor. Eu am un 1.2 tce și sunt foarte mulțumit de el am consum de 6,5 la sută mixtul. Drumuri bune. Și abia aștept să vină zăpada.

A și OMV are benzină foarte vb bună.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu pana acum de doua ori. Martorul de service si cel de esp aprins, motorul nu se tureaza mai mult de 1500, iar in bord o succesiune de mesaje: verifica injectia, verifica sistem franare, verifica esp, etc..

Dupa mai multe opriri si porniri de motor se rezolva de la sine. Culmea ca de fiecare data a aparut vinerrea seara... :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, MAK a spus:

hai ca te.ai trezit..ce legatura are masina ta cu subiectul nu se stie..

Salut Mak așa este nu are legătură dar i-am spus și eu ce mașină am . Scuze dacă te-a deranjat. Dar și eu sunt Stan pățitu cu benzina, ba chiar la Petrom am băgat benzina și nici nu sa mișcat acul in timp ce aveau ei tirul cu cisterna așa că... Încă o dată scuze Mak

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 hours ago, Marian30 said:

 

Am revenit cu RASPUNSUL (SOLUTIE) celor de la uzina...INLOCUIRE SENZOR CAPTATOR FILTRU AER..cu REVENITI CU INFORMATII. .acum asteptam piesa respectiva, va tin la curent cu informatiile .Azi au dat comanda sper sa ajunga pana Vineri :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...