Sari la conținut

mihaitabr

Montare doua tevi evacuare

Postări Recomandate

salut.stie cineva unde se poate modifica parte finala de avacuare pentru doua iesiri ? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la pilot tuning (parcă așa se cheamă) din Pitești au modificat câteva dustere așa. Mie pt o schimbare a liniei de eșapament după filtrul de particule, cu o finală și două ieșiri mi-au cerut 1000 lei. Nu am făcut modificarea, având alte priorități, dar rămâne în cărți.

Îi cauți pe net și vezi ce lucrări au mai făcut.

Partajează acest post

Link spre post

Salutare, 

Eu am o întrebare în aceasta privința... care e rolul esapamentului cu dublă evacuare, aduce ceva îmbunătățiri la performante sau e strict vizual?

Partajează acest post

Link spre post

E doar vizual, da o alura mai sportiva masinii insa strict ca si performanta nu aduce nicio imbunatatire.

Partajează acest post

Link spre post

Ma gândeam ca aduce performante mașinii, asa sincer sa fiu... o investiție de 300 de EUR dor pt efect vizual... mi se pare ca se arunca banii pe fereastră... dar fiecare cu piticii lui :)

Partajează acest post

Link spre post

Daca ai avea o benzinara poate ai simți o ușoară îmbunătățire in cazul in care se reface tot eșapamentul la un diametru mai mare și cu mai puține coturi ca cel de origine, altfel nu ai impact pe performanțe.

Partajează acest post

Link spre post
On 28/09/2018 at 08:25, eliadib said:

Salutare, 

Eu am o întrebare în aceasta privința... care e rolul esapamentului cu dublă evacuare, aduce ceva îmbunătățiri la performante sau e strict vizual?

Salut.nu doar stric vizual.

fiecare cu pitici lui.

Eu am gasit o firma la Buzau,dar nu imi place ce vor sa-mi monteaze,intrarea intr-o toba cu doua iesiri laterale.

Incerc sa ajung la cei de pe calea Colentina ,pe langa Dragonul Rosu,poate fac ei.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.