Sari la conținut

Lipsa curent, existenta tensiune in bricheta


Postări Recomandate

Salut,

Oare v-ati lovit de urmatoarea situatie? De o saptamana nu imi mai pot incarca telefonul in masina, la conectorul brichetei.

  • Am tensiune normala in bricheta - 12.6V
  • Curentul e 0.000 A
  • Verificare siguranta - e OK
  • Verificat cu o bricheta, la un service Dacia: se incinge bricheta, raspunsul electricianului fiind ca daca se inroseste, inseamna ca are si curent, si toate cele 3 incarcatoare care le am, s-au stricat :(

Oare ce poate fi? Aveti niste sfaturi, va rog?

Merci.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scoate incarcatorul, roteste-l putin si baga-l inapoi. Si tot asa pana nimeresti sa ai tensiune pe el. Eu am un incarcator (bun dealtfel) care nu merge decat intr-o pozitie limitata.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau ca sa nu mai ai probleme ewer,cumpara un incarcator pentru navigator TomTom...alea au o groaza de piese in ele,de exemplu un navigator nu va functiona cu un incarcator universal ieftin...am avut eu super mega lucrari acum vreo cativa ani la o alta masina,cand mi-sa spart incarcatorul original de la TomTom,atunci am desfacut jumatate din bord sa vad de ce nu functioneaza,ca in final dupa ce am desfacut 4 incarcatoare sa inteleg care e motivul.

Ti-am pus  foto sa vezi modelul pe care il am! ;)

trasferimento.jpg

 

Editat de 22DCI
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...