Postări Recomandate

Salutare,

Dupa 6 luni de utilizare stergatoarele Duster-ului dau semne vizibile de oboseala. Din cate am observat au un sistem de prindere pe care nu il gasesti pe produsele aftermarket.

Am vrut sa le achizitionez de la dealer AutoMarcus dar pretul pentru stergatoarele fata este de aprox 335 RON. Part number furnizat de service pentru cele 2 stergatoare fata: 288901088R si 288900610R

Ma intereseaza ce alternative exista pe piata deoarece nu mai vreau sa folosesc acelasi tip de stergatoare din doua motive: pretul si calitatea foarte slaba( s-au "gripat"dupa aprox 6 luni). 

Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valeo flat blade, super multumit de ele. ~30-40 lei bucata. Vin cu diverse adaptoare, nu stiu cum e prinderea asta noua.

Nu stiu cat te astepti sa tina un set de stergatoare la ce mizerie ajunge pe parbriz la fiecare ploaie.

_vyrp13_979Valeo-Flat-Blade.jpg

Editat de dragosb

Partajează acest post

Link spre post

Am eu valeo  fix ca alea. Prinderea e extrem de sensibila iarna. Se rupe furca interioara, aia de blocaj. Ghici de unde stiu:(

De sters sterg bine...

Partajează acest post

Link spre post

Se pare ca momentan nu exista decat varianta de stergatoare originale. Celelalte firme aftermarket nu produc cu acest sistem.

Editat de danezre

Partajează acest post

Link spre post

Eu schimbam bratele cu totul si rezolvam problema...la bratele normale cu care a venit masina,vreau sa-l schimb pe cel din partea pasagerului cu unul la fel de scut ca cel din stg.,sa ma incadrez perfect cu 550 si 500.Si apropo,din cate stergatoare am folosit in decursul anilor,Valeo s-au dovedit a fi cele mai bune stergatoare!

Partajează acest post

Link spre post

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.