Sari la conținut

Tutorial montaj senzori parcare Dacia Duster


Postări Recomandate

Acum 19 ore, alexis a spus:

Eu i-am montat pe partea neagra.

Tot asa ma intereseaza si pe mine, poti pune te rog o poza, niste distante, cum functioneaza?

Am carlig de remorcare pe masina si mi-e teama sa nu interactioneze cu el in momentul cuplarii marsarrierului.

Editat de Shaq
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 20
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Tutorial montaj senzori parcare spate pt Dacia Duster.   -kit senzori parcare - 2844 757 53R - pret ~ 190 EUR   tutorial_montaj_senzori_parcare_Dacia_Duster.pdf

azi am reusit sa montez senzorii electromagnetici. Poze nu am facut caci am fost extrem de entuziasmat cu montajul si am uitat :). Oricum mare lucru nu e de vazut in poze. Operatiunea a decurs in

daca este cineva din Arad / Timisoara care doreste senzori de parcare. il pot ajuta eu atat cu montaj cat si cu senzori de parcare in 6 culori (alb, negru, rosu, albastru inchis, argintiu, gri). daca

Posted Images

Acum 24 minute, Shaq a spus:

sa inteleg ca operatiunea de gaurire se face din spate catre fata, nu invers... corect?

@Shaq - tu ai studiat PDFul din primul post din acest topic? Acolo cum arata ca trebuie facut?

Se poate face si invers operatiunea de gaurire, dar e mai complicat. Oricum e bine de dat bara jos - e foarte simplu daca esti putin atent si macar un pic indemanatic. 

Ideal senzorii se monteaza pe partea vopsita a barei, pentru ca acolo aceasta este plata si inclinata ~ 90 grade fata de sol (unii senzori vin deja usor inclinati si cu marcaj cum trebuie montati in bara, adica cu o anumita parte sa stea in sus, ori daca ii vei inclina si mai tare posibil sa iti bipaie de la iarba mai inalta). Cu carligul de remorcare nu ar trebui sa interactioneze daca sunt montati in punctele recomandate de producator (care exista deja marcate pe bara, dupa cum spunea si colegul @ENIGMA).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Shaq: de functionat, functioneaza foarte bine. Cei 2 senzori dinspre interior sunt montati pe partea neagra iar cei 2 senzori dinspre exterior sunt montati langa catadioptrii, spre exterior. O sa revin cu poze zilele astea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am comandat pana la urma senzori de parcare electromagnetici, cei care sunt sub forma de banda si se monteaza in spatele barei, fara gaurire si fara sa se vada. Voi pune poze cand ii voi avea si dupa cu montajul, care am vazut ca este extrem de simplu

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...