Sari la conținut

Intalnirea Locala Cluj


Postări Recomandate

Salutare colegi clujeni. Nu am mai intrat de mult pe forum , asa ca cu unii din voi ma stiu, cu altii nu.

Ce ziceti de o intalnire de socializare si o plimbarica pe langa Cluj? Eu ma gandeam la ziua de duminica, deoarece sambata sunt plecat din Cj.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu sunt cam prins in toate weekendurile pana la IND. Dar o sa urmaresc discutiile de aici si ma bag cand pot.

Mai la primavara ma gandeam sa va chem la un gratar la tara (Chinteni) si sa ne dam pe dealuri - prin ceva locuri din zona am fost, altele imi sunt inca necunoscute.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu dar nu cred ca pot ajunge duminica asta. Cunosc si eu trasee prin nordul Clujului, zona Chinteni :) pe care le-am batut mai mult cu Vitara.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci invitatia e valabila numa' trebuie sa o concretizam si sa ne sincronizam pe viitor.

Deja se topeste zapada, incepe sa devina interesant :D (pana acuma a fost inghetat bocna in zona)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Program standard in week end. Simbata si duminica daca nu ploua. Cluj - Lona - Stolna sat - Stolna padure aprox 1 km drum 4 x 4. Parcare. De acolo pe jos ( musai pentru mine si mai ales pentru Bruno ) 8 - 10 km ( dus intors ) pina sus pe plai aproape de creasta spre Somesul Rece.

Se poate urca din capatul satului cu Dusterul pe creasta spre Somesul Rece; este drum practicabil si cobori in Somesul Rece sat.

Daca e soare merita de plecat din Cluj in jur de orele 11 ca sa ajungi pe plai dupa ora 12 ca atunci e soare si frumos. Bag in Google mintenas!

Editat de ISZY56
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-965-0-40327000-1486158256_thumb.jpg

 

 

A - drumul forestier Stolna - Somesul Rece - practicabil cu Dusterul

B - locul meu de parcare

C- cota 750 m unde urc io pe jos

D - Drum de creasta practicabil cu Dusterul

 

 

Aspecte

 

24 ianuarie:

 

https://goo.gl/photos/9X96xJ3qFaZa6NcV8

 

2 martie sus pe plai:

 

https://goo.gl/photos/hab7KkfZamc1pxau8

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...