Sari la conținut

Postări Recomandate

Am primit astazi raspunsul RAR cu privire la montarea unui troliu. Concluzia ar fi urmatoarea:

Montajul unui astfel de dispozitiv in exteriorul conturului spatial al caroseriei nu este permis cand autovehiculul circula pe drumurile publice. Este acceptabil un montaj amovibil, care sa fie utilizat numai in afara drumurilor publice.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am primit astazi raspunsul RAR cu privire la montarea unui troliu. Concluzia ar fi urmatoarea:

Montajul unui astfel de dispozitiv in exteriorul conturului spatial al caroseriei nu este permis cand autovehiculul circula pe drumurile publice. Este acceptabil un montaj amovibil, care sa fie utilizat numai in afara drumurilor publice.

Multumim de info. Prin urmare, inteleg ca daca nu incape in "spatiul" disponibil, fie adopti solutia lui Timekruzer, fie redesenezi bara fata, la modul in care proprietarii de Nissan, Jeep etc o fac deja.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Partajează acest post

Link spre post

In cosecinta, nici montarea unui bullbar, nu este legala, deorece si acesta nu se va incadra in "exteriorul conturului spatial al caroseriei".

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta