Sari la conținut

Duster Dobrogean


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dupa ce am sapat transee prin ceva sol argilos, am inteles de ce injura lumea cu atat patos jantele stilizate. Am scos caramizi intregi din santul ala interior, de putem sa construiesc o soba. In 100

Pe culmea pricopanului cresc dustere... ce ti-e si cu clima asta din dobrogea...

Mno... sa mai punem cate-o poza zic

Posted Images

Din seria "vand duster, nu bate, nu troncane, chedere extra-full"

Ca deja imi statea pe neuron praful care scapa pe langa stopuri in portbagaj. E garnitura banala, de geamuri, ce se gaseste in orice hypermarket. Cu stopurile montate este aproape imperceptibila, trebuie sa stii unde sa te uiti dupa ea.

post-4066-0-89890400-1446661326_thumb.jpg

post-4066-0-90684300-1446661328_thumb.jpg

post-4066-0-73154200-1446661331_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca iti zic mai tarziu dar sa o stapanesti sanatos! La cat mai multi km fara probleme. Nu este problema de putin praf ca intra pe acolo, altfel te-ai plictisi, sa nu ai probleme mai mari asta conteaza. :) Nu stiu cum e la tine dar la mine in oras dupa ce o spal, in doua ore praful e din nou pe masina. Oricum la vara mi-am propus sa vizitez si dobrogea, poate atunci mai aproape ma poti sfatui ce ar merita de vizitat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Nu stiu cum e la tine dar la mine in oras dupa ce o spal, in doua ore praful e din nou pe masina. Oricum la vara mi-am propus sa vizitez si dobrogea, poate atunci mai aproape ma poti sfatui ce ar merita de vizitat.

 

Asa e la noi, cei care avem culori inchise. Daca alegeam masina dupa culoare as fi luat una pe care nu s-ar fi vazut murdaria asa tare, dar cum nu mi-am putut permite luxul asta in detrimentul numarului de km, istoric, etc o spal mai des si asta e... Am spalat-o duminica si luni a venit ADP-ul pe strazi sa mature frunzele si au ridicat tot praful care a ajuns la mine pe masina :(

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu se spală străzile, ca au zis cei de la primărie ca degeaba se spală ca oricum se pune iar si doar il matura, si mai ales ca la noi bate vântul cam tot timpul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe afara poate sa fie cat praf vrea, chiar pot spune ca imi place cum arata dusterul cu putin noroi pe el... asa... pana pe la geamuri :D

Dar in portbagaj / habitaclu in general praful e un mare no-no pt mine. Am mereu pe teren diverse echipamente in masina (laptopuri, aparatura foto, tot felul de detectoare etc) asa ca incerc pe cat posibil sa il tin afara. Praful intra pe langa stopuri si ajungea in portbagaj prin gaurile din spatele lor.

 

@SinSonnY ghidaj in dobrogea - oricand, cu placere :)

Editat de dragosb
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai noroc de masina.

 

Acuma cu praful... ce sa mai zicem... ca are nume predestinat masina asta :)

Oricum, mi se pate buna ideea cu banda aceea de etansare. Ai observat veeo imbunatatire dupa montaj? Adica... mai intra? :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...