Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 296
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

(-+) Senzorii parcare spate raman de culoare neagra, dar par mai mici iar cei din centru nu se vor vedea. (+) Butonul portbagajului nu mai este vizibil. (+) Inelul de remorcare din spate est

pana acum am vazut doar " desene animate" :))

Funcția CAR (condamnation en roulant) e activabilă la Duster I ph2, pragul se poate modifica, implicit e 7km/h Revenind la Duster II, dau mai degrabă Duster I ph3: -senzor de ploaie și lumin

Posted Images

In poze din-astea, mai.. neoficiale parca nu mai arata atat de revolutionar si diferit fata de versiunea anterioara.

Ciudat ca nu spune nimeni nimic despre insonorizare.

:)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@abc legat de motorul de 1.6, tocmai ce am discutat cu un dealer, mi-a spus ca in continuare exista 1.6 SCe,a cum de ce e scos de pe site-ul oficial cei de la Dacia vad ca nu au raspuns inca la mail.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de dimensiuni: cat timp umblam pentru problema cu carligul (https://forumduster.ro/topic/94-carlig-duster/?do=findComment&comment=66117) am masurat cu ruleta portbagajul meu (PH2 4x4) si un PH3 4x4 din showroom. Am masurat doar dimensiunile "cutiei" dreptunghiulare (paralelipipedul), adica fara golurile/adanciturile din laterale. Daca la lungime/latime dimensiunile sunt asemanatoare (poate +/- 2cm, dar care se poate incadra la "toleranta" masuratorii :) ), inaltimea este CLAR mai mare (vreo 4-5 cm). Asta e un mare avantaj, adica pe in portbagajul meu abia daca incape vertical un rucsacel (a se citi ghiozdan). Ce lipseste insa la noul model sunt golurile/adanciturile din lateralele din spate, de care in mod normal cu greu te poti folosi. Deci, per ansamblu nu pot sa-mi dau seama de diferentele in valori absolute, dar imi pare mai practic porbagajul noului model.

Si inca ceva interesant legat de portbagaj: erau 2 masini in showroom, la una din ele nu se putea deschide portbagajul, desi usile erau deschise. Nu se poate nici din "cheie", caci noul portbagaj nu mai are yala. Cei de acolo ziceau ca "nu mai are baterie" (baterie la comanda centralizata sau bateria masinii???), nu mi-am dat seama ce vroiau de fapt sa zica, nici n-am mai insistat ca ma grabeam. Dar e ciudat sa nu mai poti deschide portbagajul cand "nu mai ai baterie".

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Portbagajul fara "yala" in mod normal la altii,se poate deschide din interiorul masinii...de exemplu la AR 156 este o parghie jos in stg. scaun sofer cu care se deschide usa rezervor si portbagaj.

Editat de 22DCI
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...