Sari la conținut

Duster 4X2 Luat La Repezeala


Postări Recomandate

Nu e chiar asa.

La a mea, dupa 6.000 km, din care cca 30% in oras, restul europene cu viteza de croaziera de 110km/h si o viteza medie de 40km/h, pe CB arata 6.7l/100 km si pe bonuri iese tot pe acolo.

Il consider un consum decent pentru 4x4.

La tine, pentru un 4x2 cred ca poti sa mai scazi 0,5-1,0 litri.

La inceput si eu am scos consumuri de speriat insa am pus pe seama faptului ca nu eram obisnuit cu masina.

Mai ai putina rabdare ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 54
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutari! Numele meu este Teo si de 3 zile sunt posesorul unui Duster 4x2 1.5 dci 110cp, Laureate, gri comete, MediaNav, harta Europei, cruise control si pachet look. Este a 8-a masina personala si

Bun venit!!!   Cand l-am luat pe Prafuila al meu, nici prin coltu' mintii nu-mi trecea c-o s-ajunga asa:

Pozele promise...     Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted Images

Multumesc pentru feed-back. O sa monitorizez consumul si cred ca o sa scada. In oras am prins numai trafic super aglomerat, iar pe autostrada am cam alergat-o 140-160 tot drumul. Deci e oarecum si vina mea, nu am un stil de condus foarte "ECO".

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca mergi asa, dusterul consuma pentru ca motorul e mic si cutiuta mare, logic, daca avea motor dci de 2 litri consuma mai putin la vitezele alea pe autostrada, asa cu barzoneta de 1.5 consumi la greu la viteza mare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt constient de asta, am mers cu motoare de la 0,6 pana la 5 litri si da, iti dau dreptate, un motor mic o sa consume mult la viteze de autostrada. Pacat ca nu s-a pus motor de 2 litri ca sigur il luam pe ala. Oricum o sa merg relativ putin pe autostrazi cu Dusterul, cel mai mult pe drumuri nationale la o viteza de croaziera de 100-110. Daca in conditiile astea o sa scoata undeva in jur de 7l la suta eu o sa fiu fericit.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@TeoS: esti sigur ca data trecuta chiar ai facut plin? poate atunci ai pus mai putina motorina, iar acum mai multa. Te intreb deoarece este totusi prea mare diferenta intre real si cb. si eu am diferenta intre ele, cam de 10-12%, dar la tine e mult mai mult. Eu in 12000 km am consum dupa bonuri, 4x4 auto, de 6.9l/100km.

La mersul mai tare pe autostrada poti sa te astepti insa la un consum apropiat de cel de oras.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur. Chiar am mai "inghesuit" 2-3 litri dupa primul clic al pompei. Am luat-o de la dealer si au intrat fix 51 litri.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...