Sari la conținut

Vand interfeţe pentru utilizarea satelitului audio cu alte playere


Postări Recomandate

Interfata se monteaza intre satelitul de comanda si aparatul (radio-casetofon sau radio-CD) de pe automobil. Interfata este realizata cu microcontroler si asigura utilizarea satelitul de comanda audio de Duster cu orice RADIO-CASETOFON sau RADIO-CD care are "din fabrica" optiunea de "remote by wire" (compatibil cu comenzi pe volan).

Satelitul de comanda pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind si ea functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .

Montarea interfetei este foarte simpla : se conecteaza firele de la satelitul de comanda in mufa interfetei, se conecteaza la plus si minus, se introduce jack-ul in mufa "remote" a RCD-ului sau se leaga firul interfetei la firul "REMOTE CONT" al playerului. Livrez instructiuni de montaj particularizate pentru fiecare model de player/satelit pentru care livrez interfata.

In pretul afisat NU intra si satelitul de comanda. NU AM sateliti de comanda de vanzare !

 

Satelitul de comanda audio de pe Duster poate fi de 2 feluri (vezi pozele atasate) : cu si fara buton de mute.

Interfata functioneaza corect cu ambele modele ; pentru cele fara buton separat de mute am implementat aceasta comanda la actionarea simultana a tastelor Volum Up + Volum Down.

 

Funtionarea interfetei poate fi vazuta in urmatoarele clipuri :

 

-ALPINE : youtube.com/watch?v=btDWpQ6PPNA&feature=channel&list=UL

-BLAUPUNKT : youtube.com/watch?v=DwmdYrbLZO0&feature=BFa&list=ULbtDWpQ6PPNA

-KENWOOD : youtube.com/watch?v=ohYQ_3tP_aU&feature=youtu.be

-JVC : youtube.com/watch?v=2R8zqOL2bkY&feature=BFa&list=ULDwmdYrbLZO0

-PIONEER : youtube.com/watch?v=0VfBDVFOP34&feature=plcp

-SONY : youtube.com/watch?v=XyWKObRkUTg&feature=BFa&list=UL2R8zqOL2bkY

 

Acest modul electronic il comercializez deja de vreo 3 ani si garantez pentru buna functionare si fiabilitatea lui. Sute de comentarii pozitive puteti gasi pe siteurile posesorilor de Dacia/Logan/Renault.

In caz ca nu functioneaza sau nu sunteti multumiti, returnez INTEGRAL banii inapoi, o data cu inapoierea interfetei. Pina acum nu am avut niciun retur ! Si sunt sigur ca nu voi avea nici de aici inainte :) !

 

Deci, vand :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul

2.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul.

 

Transport gratuit prin Posta pentru plata in cont ; altfel transportul costa 10 lei, prin Posta, plata ramburs.

Pentru orice alte informatii, va stau la dispozitie. Multumesc pentru atentie !

 

 

post-2376-0-82056400-1411974539_thumb.jpgpost-2376-0-72101800-1411974571_thumb.jpgpost-2376-0-64796100-1411974580_thumb.jpgpost-2376-0-97305900-1411974601_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 119
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Multumesc celor care au avut incredere in mine si au achizitionat montajele mele. Sper sa le folositi in continuare cu placere !   Multumesc administratorilor forumului DUSTER pentru oportunitatea o

Cu ocazia sarbatorilor de iarna, a Anului Nou 2017, va urez voua, tuturor membrilor acestui forum , familiilor voastre, celor care administreaza forumul, multa sanatate, bucurii si realizari !   CR

Tuturor membrilor acestui forum , familiilor acestora, le urez sa aiba sarbatori pascale frumoase, cu pace, liniste si lumina in case si suflete ! PAȘTE FERICIT ! HRISTOS A ÎNVIAT !

Posted Images

Trimiteti-mi pe PM datele postale complete si maine pot expedia interfata.

Spuneti-mi, va rog, modelul exact de player, pentru a verifica daca accepta comenzi pe volan.

Multumesc !

====================

Vând :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul

2.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul.

 

Transport gratuit prin Posta pentru plata in cont ; altfel transportul costa 10 lei, prin Posta, plata ramburs.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Au fost montate 2 interfete : pentru un Alpine si pentru un Sony ! Functioneaza perfect !

Am rugat posesorii sa posteze opiniile ....

 

Intre timp am scris si testat codul pentru CLARION. Functional 100 % !

 

Deci :

 

====================

Vând :

1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul

2.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul.

 

Transport gratuit prin Posta pentru plata in cont ; altfel transportul costa 10 lei, prin Posta, plata ramburs.

Editat de fratello
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea pentru Alpine a ajuns la mine. Multumesc mult pentru instructiunile clare si seriozitate!

Montata pe un 72BT in 15 minute cu un multifunctional de la victorinox si cu calele de scos aparatul, functioneaza perfect toate functiile!

Volum + - mute, schimbat melodie, schimbat folder etc. nu m-am dumerit cum rasp la telefon din satelit, dar cred ca nu merge daca cd original nu avea functia de tel.

Foarte multumit de Alpine, si mai multumit ca functioneaza si satelitul de comanda!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...