Sari la conținut

Psystem's Duster Laureate 1,5dci 4x4 - "Griutza"


Postări Recomandate

Apropos de insonorizare aripi spate. Stii cumva daca exista vreo varianta pentru protejarea contraaripii interioare ( pasaj roata) pe spate? Mi se pareextrrem de ciudat ca nu au pus pe toata suprafata respectiva o bucata de plastic.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 113
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am sa deschis si eu un jurnal de bord pentru Dusterul proaspat achizitionat.   Am sa incep prin a povesti cum a ajuns sa cumpar masina: printr-o ontamplare fericita. In dimineata zilei de 22 nov 201

M-am distrat putin pe un camp plin cu baltoace si noroi. A fost foarte distractiv.       Sent from my iPhone using Tapatalk

Am facut un mic upgrade: maneta stergator cu viteza variabila, transplantata de pe un Clio IV. Activarea functiei s-a facut cu programul DDT2000. Concomitent s-a anulat si pornirea automata a stergat

Posted Images

Pe fata nu am pus nimic, inca. Cica ar fi ilegale. As vrea si pe fata ceva cat mai transparent pentru protectie UV.

 

Pentru protectie UV ti le recomandasem :) Si nu sunt ilegale, ci trebuie sa aiba un grad de transparenta mai mare, nu stiu acum sa-ti zic care e maximul (stiu cei de la atelier unde se monteaza). Eu am si pe fata si umblu cu certificarea RAR la mine. Cand te mai opresc cate unii pusi pe spaga le sar imediat in ochi foliie si le infloreste un zambet pe fata, zambet care dispare instant dupa ce vad certificarea :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut o mica modificare folositoare la masinuta. Am inlocuit firele care tin protectia de la portbagaj cu unele elastice. Am facut aceasta modificare datorita spatiului uneori insuficient ramas liber pentru a pune ceva pe aceasta placa.

post-2646-0-91921200-1395742725_thumb.jpg

post-2646-0-59206500-1395742955_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ocazia indreptarii unei jante, mi-am montat roata de rezerva.

post-2646-0-69147400-1395750886_thumb.jpg

post-2646-0-10875400-1395750676_thumb.jpg

 

Saptamana trecuta, in urma unui drum la Ploiesti si cu o mica iesirea pe un drum accidentat, mi-am agatat masina intr-un bolovan. In urma contactului, abia ieri am observat ca o clema(nici nu stiu cum sa-i zic) a fost rupta. Respectiva clema e prinsa in popnituri. Bafta mea e ca se mai tinea intr-unul singur.

Va intreb, ce functie are acea brida? Am observat ca nu toate dusterele poseda asa ceva.

post-2646-0-23066300-1395751053_thumb.jpg

Editat de danielcojocar
le zice "popnituri"
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
    • in curand vinzi cu tot cu Duster Mi-am facut socotelile -raman doar la bare, cutia nu mi intra deloc in buget .  Daca cineva vrea cutia..raman in cursa:)Daca nu - spor la vanzare!
    • Cum ai vrea sa apară in anunț? Ceva mai concis. 
    • Buna ziua! As dori sa modific anuntul pentru ca nu prea gasesc bare transversale care si fie compatibile cu trpa panoramica de la Bigtser. Prin urmare am de vanzare si o cutie Thule cu setul de genti aferent: 1 x Set de genti Thule GoPack 8006 pentru cutiile portbagaj (Cod pachet: TA8006)       1 x Thule WingBar Edge gri - TA9581 (Cod pachet: TA9581)       1 x Cutie portbagaj Thule Force XT L Negru Mat (Cod pachet: TA6357)   Cutia folosita doar de cateva ori. Vand doar impreuna pentru 2000 RON tot pacehtul. Nu este negociabil.  
×
×
  • Creează nouă...