Sari la conținut

Scartait eliberare pedala de frana


Postări Recomandate

Salut,

 

Ati avut cumva urmatoarea situatie(4x2 benzina):

- la eliberarea pedalei de frana se aude un scartait; din cate am incercat cred ca se aude in afara masinii si in spate.(cam greu de auzit - daca nu ai muzica oprita + eventual un geam deschis).

 

 

Multumesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ati avut cumva urmatoarea situatie(4x2 benzina):

- la eliberarea pedalei de frana se aude un scartait; din cate am incercat cred ca se aude in afara masinii si in spate.(cam greu de auzit - daca nu ai muzica oprita + eventual un geam deschis).

 

 

Multumesc!

Este un scartait in zona sabotilor de pe spate in general cauzata de praful strans prin tambur.

Da ceva mai multe detalii pt a putea fi ajutat.

Cati km ai cu ea?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 years later...
  • 3 weeks later...

Eu m-am dus la un service local si in 2 minute tipul cu un rahat de tub de  WD-40 a rezolvat problema,plus preventiv si in partea cealalta!!Ce nu am reusit sa inteleg e cum puii mei,in romania mergi la revizie in reprezentanta si cat iti muta aia masina de colo colo,aud acel scartait,dar ii doare undeva de el? :cry: 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez,revizia am facut-o tot la meseriasii astia de la Euro-motor din Brasov...probabil ca angajatul ala sa nimerit sa aibe si probleme cu auzul! :))

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...