Sari la conținut

Accesorii Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 191
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am testat urmatorul accesoriu auto care se gaseste la Practiker. Poze pe Duster atasate.   Se monteaza si demonteaza cam intr-un minut. Sunt foarte multumit ca nu mai trebuie sa frec la parbriz pt

Pentru cei interesati, gasiti mai jos lista de accesorii si preturi pentru modelele Dacia, inclusiv Duster si Duster Facelift.   Lista Accesorii Dacia.xls

908782746R Eu după codul asta l-am gasit!   

Posted Images

Conform legislatiei din Romania (care e mai presus decat ceea ce spun dealerii:D) o alarma montata la un centru autorizat RAR nu duce la pierderea garantiei.

Dacia spune ca daca faci montaj la un centru agreat nu e nicio problema, in schimb evita sa spune agreat de cine. Evident, e vorba de un centru agreat si autorizat RAR.

Am trecut cu doua masini prin aceeasi poveste si la ambele am schimbat diverse electrice pe garantie (la logan sonda de mers inapoi, senzor de temperatura, bec comanda climatizare si la duster un buton de inchidere centralizata - s-a ars becul).

A, se va taia garantia daca montezi la nea Gogu care se leaga cu alimentarea de releul de dezaburire sau minuni deastea!

 

On-topic - o cotiera unde gasesc si eu? Sorturi de noroi aftermarket au aparut sau ma duc la dealer? Merci!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salut,

Mai jos aveti poze cu husele mele. Le-am facut la comanda, la o firma din Tg Mures. Daca doriti si alte informatii va stau la dispozitie.

p1080725t.jpg

p1080722.jpg

p1080723y.jpg

Imi cer scuze, dar doar intoarse am reusit sa pun pozele pe forum . Ceva nu am prins la Image Shack-ul asta.

Referitor la huse, acestea sunt mulate pur si simplu pe scaune. La montarea lor, tipul mi-a desfacut si manetele scaunelor(atat fata cat si spate).

Un mecanic de la reprezentanta locala, pe care il cunosc, de cand am avut Loganul, mi-a spus cand le-a vazut, fara sa pomenesc de ele, ca "nu stia ca acum vin Dustere-le cu acest gen de huse". Foarte placut surprins.....!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune cineva daca protectiile pentru aripi sunt doar plastic pentru exteriorul aripii, sau includ si protectia (contraaripa) din interiorul oalei aripii? eventual niste poze ar fi super.

Multumesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...