-
Număr conținut
1.439 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
40
Orice postat de florinn
-
La varianta 1 nu ai probleme cu frecarile, am si eu si @dorucz AT-uri cu dimensiunile astea. Despre instrumentele de bord nu stiu, nu m-a interesat aspectul.
-
Diferential autoblocant pentru Duster, amatori?
topic a răspuns la florinn comanr în Dacia Duster OFF ROAD zone
Poate vii cu Dusterul cu diferentialul montat pe el la intalnirea de la Bran, unde ii poti face "reclama" direct printre dusteristi. Posibil sa fiu si eu interesat de un test dupa montajul pe Duster, ca doar stau aproape. ) -
Eu zic ca franeaza roata cate putin, la fel ca ABS-ul.
-
Caraitul e de la ESP.
-
Macar ai masina germana )))
-
Avem toti acele guri de aerisire, au aparut si la noi pe Logan inainte se apara Dusterul. Prin 2007-2008 parca "ne plangeam" ca Loganele de Rusia au gurile alea iar ale noastre nu, iar apoi au aparut si la noi.
- 372 răspunsuri
-
- noul duster
- facelift
-
(și 1 alții)
Setat cu taguri:
-
Dacia Duster cel mai mic consum
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster topuri si recorduri
Nici eu in Galati nu scot sub 9, iar dimineata plec la munca la o ora fara aglomeratie. Totusi drumul e destul de scurt. -
Din astea avem si pe Dusterele vechi, asa ca nu este o noutate.
- 372 răspunsuri
-
- noul duster
- facelift
-
(și 1 alții)
Setat cu taguri:
-
Dacia Duster cel mai mic consum
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster topuri si recorduri
Exact asta mi-a spus si consiliera de vanzari cand am facut drive test-ul, ca la mine se aprindea mai tarziu gsi-ul decat la altii. Bine, eu am si dat un pic in ea sa vad cum se comporta fata de a mea. -
Dacia Duster cel mai mic consum
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster topuri si recorduri
Mai patesc uneori sa ajung subturat din cauza vreunui melc din fata sau cand uit sa retrogradez la vre-o curba mai stransa, dar nu am avut niciodata senzatia ca da sa moara. In schimb, cateva secunde bune pare ca pedala de acceleratie e un accesoriu nefolositor cand vrei sa accelerezi. -
Am trimis si eu un OP in contul asociatiei plus mail.
- 206 răspunsuri
-
- 1
-
-
- intalnirea nationala
- dacia duster
-
(și 1 alții)
Setat cu taguri:
-
Dacia Duster cel mai mic consum
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster topuri si recorduri
Nu stiu cum reusesti... Mie imi pare ca apas degeaba acceleratia, n-are putere, daca e sa schimb la 2000. In alta ordine de idei, eu schimb viteza peste 2500 ture in oras. La drum lung, ceva mai sus. -
Dacia Duster cel mai mic consum
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster topuri si recorduri
Mie imi pare un consum normal in oras (mai ales ca faci drumuri scurte daca ai serviciul aproape de casa), chiar si cel de afara, tinand cont ca ai mers in regim de autostrada (unde consumul e mai mare) o buna bucata de drum. Tine cont ca este si frig afara, iar daca ai si cauciucuri de iarna mai influenteaza si alea putin. -
Intalnirea de iarna cel mai probabil va fi in februarie, dar o poti prinde pe cea de vara din iunie.
-
Aici ai dreptate cu striatiile acelea fine de pe cauciuc care se umplu cu zapada si asigura aderenta pe zapada batatorita. Dar astea le are si @Daniel, si care raman incarcate cu zapada. In plus fata de acestea, diferite profile cauciucului permit descarcarea mai buna a zapezii din profilele mai adanci (nu din striatii) care te ajuta la mersul prin zapada mai mare. Pana la urma aveti amandoi dreptate.
-
Asigurare casco Dacia Duster - preturi
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster 2 noul offroader
Alea de protectie termica le indrept mereu cand am ocazia sa intru pe sub masina, se stramba repede pentru ca sunt foarte moi. -
Asigurare casco Dacia Duster - preturi
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster 2 noul offroader
Cam ce-ar putea fi ciufulit pe dedesupt? -
Asigurare casco Dacia Duster - preturi
topic a răspuns la florinn dust3radmin în Dacia Duster 2 noul offroader
Ciufulita n-am adus-o niciodata inapoi, dar zgariata da. Trebuie sa se gaseasca vreo creanga care sa stea aproape in drum. -
Du-te si mai fa, ca tot ninge si e frumos
- 372 răspunsuri
-
- noul duster
- facelift
-
(și 1 alții)
Setat cu taguri:
-
Ceea ce am spus am spus la modul general. Si sustin in continuare ceea ce am scris.
-
Si ce te face sa crezi ca daca aveai cauciucuri de iarna ieseai? Nu te poti arunca orbeste in orice morman de zapada bazandu-te pe 4x4. Poti avea si mama cauciucului de iarna si pe tata lu' 4x4, daca sunt conditii sa ramani intepenit, ramai.
-
Daca se tot vorbeste de stergatoare, am incercat si eu flat-uri pe 2 masini. Rezultatul: am revenit la cele clasice, flat-urile lasau zone nesterse.
-
Era bun si un 4-5l benzina si cutie automata )
-
Eu chiar am mers de 1 Decembrie pe forestier destul de inghetat, mai ales la intoarcere aluneca tare ca se lasase noaptea, mers destul de alert (@daniel: primul in coloana era Karol, eu al doilea ). Pe auto cam fuge spatele. In schimb pe 4wdlock este mult mai stabila. ESP-ul intra, il auzeam caraind pe spate cand mai fugea fundul (beculetul nu-l vad ca am ridicat volanul mai sus si cum il rotesc putin imi acopera becul ala). Am testat ESP si pe urcare, unde iti cam taie elanul pana prinzi aderenta )
-
Am luat si eu, nu l-ai vazut in pozele de 1 Decembrie?
