Sari la conținut

Funcții bord Duster 2 2018

Postări Recomandate

Salutare! 

Tocmai ce am achiziționat un duster 2018 1.6 cu GPL din fabrica. 

Am văzut ca în bord exista opțiunea de ceas și temperatura însă mie nu mi-o arata. Se poate activa cumva? 

Și încă ceva? Cum pot vedea consumul și tot ce ține de consum? Le activez cumva? 

Dacă dau pe săgeți nu îl găsesc. 

Mulțumesc! 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bun venit in aceasta comunitate. Din cate stiu si la Duster II HJD daca tabloul de bord suporta aceste functii atunci via diagnoza se pot activa trip computer (date consum) si temperatura lichid racire motor, daca nu sau daca acest lucru nu se face in mod conform atunci se obtine doar eroare (si trebuie revenit la configuratia initiala a masinii), poate ceilalti colegi de forum iti ofera mai multe detalii.

TdB1.png

TdB2.png

TdB3.png

Link spre post

Mulțumesc frumos! O sa ma duc sa o pun pe un tester profi sa vedem dacă are opțiunile din imagine. 🙏🙏

Link spre post

Ceva îmi spune că are Tablou de Bord LCD, cu segmente pe fond albastru, în plus e 2018, deci nu prea ai suport hardware pentru tot.

Ceas și Text da, computer de bord da (cu bălăriile de rigoare pe GPL), altceva nu.

Link spre post

Nu am bord cu fond albastru. Este cel negru. Nu am nici ceas, nici temperatura. Arata doar când ar trebui sa schimb viteza! 

Este 12.2018 fabricata! 

Link spre post
acum 1 oră, t0rquemada a spus:

Ceas și Text da, computer de bord da (cu bălăriile de rigoare pe GPL), altceva nu

:thumbsup: ,  despre asta au fost \sunt destule discutii pe forumuri si cum este mai bine: sa fie pe TdB  (aiurea) balariile GPL sau sa nu fie :rolleyes: ... si fiecare cum considera doreste ....

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...