Sari la conținut

Postări Recomandate

La 28.3.2020 la 12:25, Adrian197071 a spus:

Că la criza ce urmează putina lume mai baga bani in mașina sau casa.. nu o sa stea cu ele pe stocuri..chiar de reîncep producția daca ai banul ches o sa ai de unde negocia zic eu. In plus și mașina actuala cel ai e dificil de revindut. Mai bine o mai folosești o perioada!

N-as fi asa convins de rationamentul asta, la fobia ce a intrat in oameni eu zic ca efectul va fi exact contrar si multa lume is va dori o masina a sa prin care sa evite transporturile in comun. Exemplu concret, China, unde zilele astea dupa carantina cererile pentru masini au explodat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ar fi rău sa dam și sursa informației, deoarece în perioada asta e inflație de știri false și preziceri fără acoperire.

Datele pentru luna martie încă n-au apărut iar în februarie situația vânzărilor era nasoala rău în China:

https://www.statista.com/statistics/276899/automobile-sales-in-china-by-month/

Pe de alta parte, n-am auzit pe careva de la noi sa fie fan al transportului în comun asa de mult încât sa se fi abținut pana acum să-și cumpere o mașină. Romanul și-a dorit întotdeauna o mașină a sa și n-are nevoie de nicio fobie ca sa și-o cumpere, ci doar de un anumit venit sau un salariu (pe care multi îl vor lua parțial sau deloc în următoarele luni).

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...