Sari la conținut

Duster 1.6 SCE, 4x4, 2018


Postări Recomandate

Buna ziua! 

Va prezint noua achiziție, un Duster Prestige din 2018, motorul de 1.6 benzina, 114 cai, 4x4. Mașina a fost produsă în august 2018 și înmatriculata prima dată în luna august 2019, fiind cumpărată de mine, azi, 07.11.2019, cu 14 km la bord de la un exportator care mai are câteva bucăți pe stoc. Mașina este echipata complet, mai puțin scaune de piele, in rest are toate dotările din listă.

 

 

IMG_20191107_172556-01.jpeg

IMG_20191107_110634.jpg

Editat de adl
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 56
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe dealuri

Prima noastră ieșire la zăpadă, la statuia Inima lui Iisus din Harghita:   free image hosting website    

Am ajuns la 10.000 km - trebuie zilele acestea să o duc la revizie. Consumul mediu pe cei 10.000 km este 7,9 l/100km, din care 90% au fost făcuți in afara localității, dar pe drumuri de munte.

Posted Images

Sa te bucuri de ea fff multi km si fara evenimente neplacute, o alegere foarte  buna motorul clasic SCE. Dupa ce iesi din garantie punei GPL si ai sa mergi ieftin in oras iar pentru off-road treci la benzina .:yes::frantics:;)

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am făcut prima revizie  de un an, la 297 km. Schimbat ulei+ filtre și montat apărătoare de noroi față-spate, totul în reprezentanta.

Sâmbăta am cumpărat cauciucuri de iarnă, Debica frigo hp2, jante de tabla și lanțuri, așa că poate veni zăpada 😀. In plus am cumpărat și o tăviță pentru portbagaj.

Mă bate gândul să cumpăr și să montez bandouri laterale pe uși și aripi - ce părere aveți? Sunt șanse să ruginească tabla pe dedesubt?

Mulțumesc tuturor pentru primire și urări!

 

IMG_20191112_135809.jpg

 

IMG_20191112_135743.jpg

Editat de adl
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare pentru posesorii de Duster 1.6 SCE. Considerati ca este o diferenta mare intre modelul 2017 si modelul nou fabricat dupa 2018 incolo? Comparand masini cu aceleasi dotari si strict aceeasi motorizare.

Va multumesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...