Sari la conținut

Camera mers inapoi.

Postări Recomandate

Buna ziua .

Am montat recent pe un duster 1  , o navigatie renault.

Camera de mers inapoi functioneaza dar imi redă imaginea in oglinda.

Am incercat si cu alta camera aceiasi problema stanga e in dreapta si invers.

Ceva sfaturi sau soluții.

Multumesc 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 years later...

Salut, am comandat pe dusterul meu avantaj cu multimedia necvox, camera de mers inapoi. Au montat-o dar nu functioneaza, aveti idee daca se poate monta asa ceva pe masina? mentionez ca e camera originala renault. Cand cuplez in marsarier se stinge ecranul si apare mesajul lipsa semnal.

Editat de adisavaro
Link spre post

Salut

Avem un coleg de forum, despre care stiu ca se pricepe la așa ceva - @t0rquemada. Cu el ar trebui să iei legatura să vezi daca te poate ajuta. 

Dar nu înțeleg, cum cei de la reprezentanta au montat camera, au incasat banii si ... nu merge? 

Nu esti primul de la care aud asta - și @Nemo spunea acelasi lucru. 

Link spre post

Exact asa au luat banii si nu merge. Electricianul zice ca ii trebuie o mufa ca sa conecteze camera la aparat si ca aia lipseste. Sper sa fie asa si sa mearga. Azi o sa iau masina asa din reprezentanta si o fac ei ulterior. Oricum trebuie sa mai merg la ei sa monteze bandourile ca nu venisera de la fabrica.

Link spre post

Cu siguranta nu vei ramane cu camera nefunctionala, însă, mufa de care vorbesti ar trebui sa intre in sarcina celor de la reprezentanta. Cand faci receptia e bine sa treaca in procesul verbal despre faptul ca nu functioneaza camera si eventual mentionata o marja de timp (termen) pentru rezolvare. Daca e vorba doar de mufa inseamna ca are cablajul necesar, ceea ce este bine. Eu nu am comandat cu camera din start si este posibil sa ma trezesc ca nu am cablajul necesar :( 

Link spre post

Buna ideea cu mentionare in procesul verbal asa voi face.

Nu iti fa probleme de cablajul camerei vine la pachet cu camera si cu bandoul (ornament) spate. Ornamentul respectiv e cromat :)

IMG_1640.jpg

Editat de adisavaro
Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...