Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare, sant nou in bransa Duster , mai nou sânt utilizator de Duster model nou de 115 cp și Adblue . După o perioadă de condus Dacia Logan 1.4 , Subaru Forester 2.0 , Opel Astra h 1.7 cdti am optat pentru Duster.

Ținând cont că sânt și rulotisti de 12 ani am ajuns la concluzia că Duster va face minuni in ceea ce fac eu.

Modelul este Confort 1.5 blue dci 115 cp și 260 Nm , Orange atacama . Sânt plăcut surprins de alegerea făcută și nu îmi pare rău o secundă , doar că am fost chinuit cu livrarea produsului care a durat 3 luni și încă mai am ceva de cearta cu ei. Am constata că am stopurile ceață și marsalier montate invers , respectiv ceata în dreapta și marsalier în stânga , ups mergem că în Anglia și nu știam.

O seara buna ,

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, Viperr said:

Am constata că am stopurile ceață și marsalier montate invers , respectiv ceata în dreapta și marsalier în stânga , ups mergem că în Anglia și nu știam.

O seara buna ,

Na asta chiar e o mare gafa a procesului de fabricatie din uzina. Or fi uitat sa refaca setup-ul liniei de fabricatie dupa ce or fi produs un lot cu volan pe dreapta insa chiar asa e ridicol sa livrezi masina clientului asa.

In alta ordine de idei, bine ai venit si sa o folosesti sanatos si fara incidente!

Partajează acest post

Link spre post

Mulțumesc mult și legat de problema , aștept să vedem ce zice fabrica ideea este că am cerut despăgubiri și cred că primesc , nimic .

Partajează acest post

Link spre post

Stai putin, nu ti-au remediat problema? Nu imi spune ca se prevaleaza de faptul ca n-ai vazut-o la receptia de la dealer? Daca e asa atunci e curata nesimtire.

Partajează acest post

Link spre post

Am luat mașina de la dealer de 2 săptămâni , când am fost sa montez cârligul am constat problema , sa făcut dosar către fabrica , am trimis mail , am vorbit la VC și exact cum am spus FIX un mare flit . Ideea este că vreau sa fac sesizare la ANPC mail către Renault Franța și pe la Tv as vrea sa mă duc . Pur și simplu își bat joc de clienți , am platit avans in August , am primit serie și termen în octombrie , am achitat mașina și după a început cearta că nu vroiau sa livreze mașina către Dealer . Din punctul meu de vedere sânt nesimtiti , mai pe înțeles se pi.....a pe clienți..

Partajează acest post

Link spre post
13 hours ago, Viperr said:

Am luat mașina de la dealer de 2 săptămâni , când am fost sa montez cârligul am constat problema , sa făcut dosar către fabrica , am trimis mail , am vorbit la VC și exact cum am spus FIX un mare flit . Ideea este că vreau sa fac sesizare la ANPC mail către Renault Franța și pe la Tv as vrea sa mă duc . Pur și simplu își bat joc de clienți , am platit avans in August , am primit serie și termen în octombrie , am achitat mașina și după a început cearta că nu vroiau sa livreze mașina către Dealer . Din punctul meu de vedere sânt nesimtiti , mai pe înțeles se pi.....a pe clienți..

Cam aşa este. Şi în cazul meu au trimis.o greu, fără să spună motivul. 

Partajează acest post

Link spre post

V-ati gandit poate ca in perioada de asteptare masina  se fabrica???? totusi in luna august este luna de concediu la dacia..... si eu am asteptat aproape 2 luni si am dat comanda la mijlocul lui august cand incepeau sa revina din concediu iar comenzile pt export au mereu prioritate. daca ati fi facut comanda de vreun ferrari ati fi asteptat un an dar sigur nu v-ati fi plans de chestia asta. Tocmai datorita faptului ca sunt presati de clienti si se grabesc ajung sa faca si erori cum a fost cea de mai sus

Editat de Gavryel

Partajează acest post

Link spre post

Fara suparare dar scuza asta este ridicola si nu sta in picioare. Lucrez in industria automotiva si crede-ma ca ca daca m-as prevala de scuza asta mi-as lua-o de nu m-as vedea.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   1 membru