Sari la conținut

Postări Recomandate

Buna ziua,

Am o cunostiinta care a avut un eveniment rutier cu un Duster Ph 1, in urma caruia au fost avariate capota motor, bara fata, usa fata, parbrizul si geamul usa spate. Nu are CASCO si probabil va vinde masina, astfel ca as vrea sa imi fac un calcul sa vad daca merita o astfel de investitie (inca nu stiu pretul solicitat). 

Am cautat pe forum si nu prea am gasit informatii despre locurile unde s-ar putea gasi astfel de piese, nici pe bursa nu am vazut vreun anunt in acest sens. La o cautare pe olx am gasit unii producatori pentru cateva dintre repere, insa preturile pareau cam mari (ex: capota cam 800 de lei) iar altele (ex: geamul spate) nu erau disponibile. 

M-ar ajuta mult orice sfat... daca stiti unde as putea gasi aceste piese la preturi ok. Si cam cat ar putea ajunge costurile la fiecare piesa noua sau un pret corect pentru varianta SH. Cu putin noroc poate voi deveni in curand posesor de Duster.

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dezmembrari si SIMA sau Tehnodinamic din Mioveni (magazinele astea 2 au printre cele mai bune preturi din tara la piese Dacia, daca nu chiar cele mai bune). Inainte sa mergi sa intrebi la dezmembrari iti recomand sa intrebi la un magazin de piese care e pretul, ca la dezmembrari au inceput sa se arunce la bani.

Inainte de o astfel de investitie iti recomand sa vezi daca lonjeroanele si traversele au fost afectate, daca tubulatura de la admisie a fost sparta, pompa de servo in ce stare e, intercooler si radiatoare, cadru motor, suporti motor etc. sunt afectate. Nu trebuie sa te uiti doar la suprafata. 

Editat de cristic1982

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Autentifică-te pentru a urmări asta